firtina

Yurt

Hafta sonu yağmur ve fırtınalar etkili olacak

İstanbul başta olmak özere yurdumuzun büyük bölümü yeniden soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi.

Sağlık

Fırtına öncesi ve fırtına sırasında neler yapılmalı, neler yapılmamalı?

Fırtına öncesinde, sırasında ve sonrasında alınması gereken tedbirler... Fırtınalar öncesinde alacağımız tedbirleri, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri bilmemiz önemli

Yaşam

Fırtına sırasında ne yapmalı, neleri yapmamalı?

Fırtına sırasında su kullanımı gerektiren işlerden kaçının: Duş almayın, banyo yapmayın, bulaşık yıkamayın! Elektronik cihazlara dokunmayın.

Yurt

Kars'ta ağaçları kökünden söken hortum büyük korku yaşattı

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ağaçları kökünden söken ve parktaki kamelyaları yıkan hortum dehşeti yaianırken, bazı mahallelerde de dolu etkili oldu.

Yurt

Fırtınalı hava Ankaralılara zor anlar yaşattı

Başkentte şiddetli rüzgar ağaçları devirdi, çatıları uçurdu. Ankara'nın genelinde devam eden sağanak ve kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.

Yurt

Ege, İç Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimleri için fırtına uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, iç Ege, İç Anadolu Bölgesi, Batı ve Orta Akdeniz ile Karadeniz'in iç kesimleri için fırtına uyarısında bulundu.

Yurt

Türkiye genelinde yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balkanlar üzerinden gelecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, güney ve iç kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacağını açıkladı.

Güncel

İstanbul'da sıcaklıkla aninden düşecek, fırtına uyarısı yapıldı

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde hafta sonu Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak.

Yurt

Ege denizi ve Marmara denizinde fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmara'da rüzgarın bugün öğle saatlerinde, doğusunda zamanla genelinde kuzeyli yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Yurt

Marmara Bölgesi ve İstanbul'a şiddetli fırtına uyarısı

Marmara'nın kuzey ve batısı ile kıyı Ege için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı.

Uzay

Güneş fırtınasının Dünya'yı etkilemesi bekleniyor

Güneşteki dev fırtınanın elektrik şebekesi ve uydu arızalarına yol açabileceğini ve hayvanların göçlerine etki edebileceğini açıkladı.

Uzay

Jüpiterin kırmızı noktasındaki fırtına hızlanıyor

Hubble uzay teleskobunun çektiği fotoğraflar, Jüpiter gezegeninde görünen büyük kırmızı noktadaki rüzgarların hızlandığını gösteriyor.