enflasyon

Ekonomi

TÜİK ve ENAG'a göre Mayıs ayı enflasyonu açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, mayısta 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 62,51, yurt içi üretici fiyatları yüzde 47,24 arttı. Aylık bazda TÜFE yüzde 3,37, Yİ-ÜFE yüzde 1,96...

Ekonomi

Bakan Mehmet Şimşek, IMF ve Dünya Bankasına harcamaları kısacağını açıkladı

Geçen sene Türkiye'deki düzenlemelerin çoğunun vergi artışlarıyla ilgili olduğunu, belirten Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu yıl harcamaları mümkün olduğu ölçüde kontrol edeceklerini ve kesintiye gideceklerini...

Teknoloji

Bakan Vedat Işıkhan: Asgari ücret ve emeklilere temmuz ayında zam yapılmacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret ve emeklilere temmuz ayında ara zam yapılmayacağını açıkladı.

Ekonomi

Et fiyatlarındaki fahiş artış Türkiye'yi Avrupa'dan beter duruma düşürdü

Türkiye et fiyatlarındaki enflasyonda Avrupa birincisi oldu

Ekonomi

T.C. Merkez Bankası, Hazine Bakanına enflasyon kaygısını mektupla ilettl

Merkez Bankası, hükümet adına Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e "Açık Mektup" gönderdi. Mektupta enflasyonu etkileyecek uygulamalar yapılmaması konusunda "uyarılar" yer aldı.

Ekonomi

Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı

TÜİK rakamlarına göre enflasyon mart ayında aylık bazda yüzde 3,16, yıllık bazda yüzde 68,5 oldu. ENAG ise enflasyonu yüzde 124,63 olarak hesaplad

Yurt

Doğalgaz sıfırlandı ama Mayıs ayı enflasyon rakamları yine de yüksek çıktı

Yıllık enflasyon, tüketici fiyatlarında yüzde 39,59, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 40,76 oldu.

Dünya

Fransa enflasyondan fakirleri gıda çeki ile koruyacak

Enflasyonla mücadele eden Fransa, fiyatlarda hızlı artışın önüne geçmek için haziran ayına kadar marketlerde gıda fiyatlarını sabitlerken, dar gelirli ailelere "gıda çeki" desteği verme kararı aldı

Yurt

TÜİK, Şubat ayı enflasyon oranı açıkladı:

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, şubat ayında 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 71,83, yurt içi üretici fiyatları yüzde 120,72 arttı.

Yurt

Böyle hesapladı TÜİK: Türkiye'de 2022 yıllık enflasyonu: yüzde 64,27

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜİK’in hesaplamasına göre 2022 yılında enflasyon yüzde 64,27 oldu.

Yurt

Türkiye'de yıllık enflasyon Yüzde 80'i geçti

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ağustos 2022 Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi verileri açıklandı.

Yurt

ENAG'ın temmuz ayı enflasyon rakamları TÜİK'in iki katı

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), temmuz ayı enflasyon verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre yıllık enflasyon yüzde 176.04 oldu.