en-iyi-yonetmen

Kültür Sanat

Okan’da Yılın Enleri Ödülleri verildi

İstanbul Okan Üniversitesi’nin 20 bin öğrencisinin oylarıyla belirlenen Okan’da Yılın Enleri Ödül Töreni üniversitenin Tuzla Kampüsü’ndeki Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde yapıldı

Medya ve Sinema-TV

Altın Koza 2023 Ödülleri verildi

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film ödülü, yönetmenliğini Umut Subaşı'nın yaptığı Sanki Her Şey Biraz Felaket filmine verildi.

Medya ve Sinema-TV

Cannes Film Festivali 2023 Altın Palmiye Ödülleri

Fransa'da düzenlenen 76. Cannes Film Festivali ödülleri açıklandı. Altın Palmiye Ödülü'nü Anatomy of a Fall filmiyle Fransız yönetmen Justine Triet aldı.

Medya ve Sinema-TV

Engelsiz Filmler Festivali 2022 Ödülleri verildi

10. Engelsiz Filmler Festivali ödüllerin açıklandığı gece ile sona erdi. Ulusal Uzun Film Yarışması ve Kısa Film Yarışması kategorilerinde ödüle layık görülen isimler ödül sevinci yaşadı.

Medya ve Sinema-TV

74. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Ted Lasso ve Succession dizilerinin en çok ödülle ayrıldığı gecede Euphoria dizisiyle yıldızı parlayan Zendaya, drama dalında ikinci kez En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alarak tarihe geçti..

Medya ve Sinema-TV

Frankfurt Türk Film Festivali'nde Altın Elma ödülleri verildi

22. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali'nde 7 dalda en iyiler Altın Elma ödülünü kazandı.

Kültür Sanat

Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülü Audrey Diwan'ın

78'inci Uluslararası Venedik Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. İşte en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi oyuncu ödüllerinin sahipleri:

Dünya

Chloé Zhao'nun Oscar başarısına Çin usulü sansür

En İyi Yönetmen Oscar Ödülünü kucaklayan Chloé Zhao hakkında Çin'de tek satır haber yazılmadı, internette onun ismini aramak bile yasaklandı!

Medya ve Sinema-TV

Oscar'da en iyi film Nomadland, en iyi belgesel My Octopus Teacher oldu

Oscar Ödülleri olarak da bilinen 93. Akademi Ödülleri Töreni, Koronavirüs pandemisi nedeniyle iki ay gecikmeli gerçekleşti. İşte 2021 Oscar ödüllerini kazanan isimler

Kültür Sanat

2020 Oscar Ödülü Parazit filmine verildi

Güney Kore yapımı Parazit (Parasite), ilk kez İngilizce olmayan bir film olarak En İyi Film ödülüyle Oscar tarihine geçti.

Medya ve Sinema-TV

Antalya Film Festivali ödülleri verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 55'incisi düzenlenen festivalin ödül töreni, Cam Piramit'te yapıldı.

Medya ve Sinema-TV

İstanbul Film Festivali ödülleri verildi

37. İstanbul Film Festivali'nin ödül töreni yapıldı. 'Western' filmiyle Valeska Grisebach Uluslararası Altın Lale Ödülü'nü, aldı. Borç, En İyi Film, Tayfun Pirselimoğlu En İyi Yönetmen seçildi.