en-iyi-film

Medya ve Sinema-TV

Korkut Ata Film Festivali'nde En İyi Belgesel Sonuncu oldu!

En İyi Film Ödülü'nü Türkiye yapımı Yıldız Tozu'nun aldığı Korkut Ata Film Festivali'nde En İyi Belgesel Ödülü Azerbaycan yapımı Sonuncu'ya verildi!

Medya ve Sinema-TV

Altın Koza 2023 Ödülleri verildi

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Film ödülü, yönetmenliğini Umut Subaşı'nın yaptığı Sanki Her Şey Biraz Felaket filmine verildi.

Medya ve Sinema-TV

Cannes Film Festivali 2023 Altın Palmiye Ödülleri

Fransa'da düzenlenen 76. Cannes Film Festivali ödülleri açıklandı. Altın Palmiye Ödülü'nü Anatomy of a Fall filmiyle Fransız yönetmen Justine Triet aldı.

Medya ve Sinema-TV

Oscar Ödülleri verildi: Everything Everywhere All At Once 7 ödül aldı

95. Oscar Ödül Töreni, ABD'nin Los Angeles kentindeki Dolby Tiyatrosu'nda düzenlendi. Törenin sunuculuğunu komedyen Jimmy Kimmel üstlendi. En İyi Film ödülü "Everything Everywhere All At Once"a gitti. Film toplam 7...

Medya ve Sinema-TV

Engelsiz Filmler Festivali 2022 Ödülleri verildi

10. Engelsiz Filmler Festivali ödüllerin açıklandığı gece ile sona erdi. Ulusal Uzun Film Yarışması ve Kısa Film Yarışması kategorilerinde ödüle layık görülen isimler ödül sevinci yaşadı.

Medya ve Sinema-TV

Frankfurt Türk Film Festivali'nde Altın Elma ödülleri verildi

22. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali'nde 7 dalda en iyiler Altın Elma ödülünü kazandı.

Medya ve Sinema-TV

2022 Oscar Ödülleri verildi: CODA En iyi film seçildi

Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden Oscar Ödülleri (Akademi Ödülleri) 94. kez sahiplerini buldu. "En İyi Film" film ödülünü "CODA" kazandı.

Medya ve Sinema-TV

Altın Koza 2021 Ödülleri verildi

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Film Yaramaz Çocuklar, En İyi Yönetmen Nisan Dağ, En İyi Kadın Oyuncular Emel Göksu - Ayşe Demirel ve En İyi Erkek Oyuncu Ozan Çelik oldu.

Medya ve Sinema-TV

Altın Safran Belgesel Film Festivali'nde en iyi film ödülünü Merhaba Canım kazandı

22. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamındaki Belgesel Film Yarışması'nda dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri verildi.

Kültür Sanat

Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülü Audrey Diwan'ın

78'inci Uluslararası Venedik Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. İşte en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi oyuncu ödüllerinin sahipleri:

Medya ve Sinema-TV

Oscar'da en iyi film Nomadland, en iyi belgesel My Octopus Teacher oldu

Oscar Ödülleri olarak da bilinen 93. Akademi Ödülleri Töreni, Koronavirüs pandemisi nedeniyle iki ay gecikmeli gerçekleşti. İşte 2021 Oscar ödüllerini kazanan isimler

Kültür Sanat

2020 Oscar Ödülü Parazit filmine verildi

Güney Kore yapımı Parazit (Parasite), ilk kez İngilizce olmayan bir film olarak En İyi Film ödülüyle Oscar tarihine geçti.