diyanet-isleri-baskanligi

İslamiyet

Diyanet 2024 yılı fitre bedelini bedelini açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, bu yıl fitre miktarının 130 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Yurt

Sevan Nişanyan ile Diyanet İşleri Başkanlığı ezan konusunda mahkemelik oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı, ezan ve müezzinlerle ilgili beyanları nedeniyle yazar ve dilbilimci​​​​​​​ Sevan Nişanyan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yurt

Diyanet İşleri Başkanlığına sınavla eleman alınacak

Adayların 2022 yılı KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları için KPSSP93; ortaöğretim mezunları (lise veya dengi okul) için KPSSP94 puan türünden en az 50 puan alması gerekiyor.

Kültür Sanat

Diyanet, yayın grubuna Diyanet Journal'i ekledi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın süreli yayınlarına, Diyanet Journal adlı yeni dergi eklendi.

Yurt

Diyanet İşleri Başkanlığı'na 80 sözleşmeli personel alınacak

Diyanet'e temizlikçi, bulaşıkçı, sıhhi tesisatçı, garson, bahçe bakım elamanı, marangoz ile koruma ve güvenlik görevlisi unvanlarında 10 kadın ve 70 erkek personel alımı gerçekleştirilecek.

İslamiyet

2023 yılı Hac Kurası için kayıtlar başladı

2023 yılı hac kaydı ve güncelleme işlemleri bugün başlayacak. Vatandaşlar, bu işlemlerini 5-26 Ocak 2023 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapabilecek.

İslamiyet

2023 yılı hac kayıtları ve işlem güncellemeleri 5 - 26 Ocak arasında yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2023 yılında hac için ilk defa kayıt yaptıracak veya kayıtlarını güncelleyeceklerin işlemlerini 5 - 26 Ocak tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapabileceklerini...

Yurt

Cuma hutbesinde depreme hazır olun uyarısı yapıldı

Cuma hutbesinde, "Deprem kuşağı üzerinde yer alan ülkemizin gerçeklerine uygun adımlar atalım. Heyelan ve sel riski bulunan bölgelerde bina yapmaktan kaçınalım."denildi.

Yurt

Diyanet sınavla 40 ilçe müftüsü alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, taşra teşkilatında açık bulunan pozisyonlar için yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 40 ilçe müftüsü alacak.

İslamiyet

Kur’an-ı Kerim basımında uyulacak esaslar yönetmeliği değiştirildi

Kur'an-ı Kerim Basım ve Yayım Kriterleri Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Esere bandrol müracaatı yapılmadan önce Kuruldan mühür/onay/izin belgesi alınması zorunlu oldu.

Yurt

Sözleşmeli Diyanet personeli adaylarının tercihi 17 Ekimde başlayacak

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan sözlü sınavda başarılı olan ve atama bekleyen sözleşmeli imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticisi adayları, 17 Ekim itibarıyla tercih yapabilecek.

İslamiyet

Diyanet İşleri Başkanlığı; Selefilik ve Vehhabiliği yaygınlaştırdığımız yalan

Diyanet İşleri Başkanlığı; kurumun Selefi-Vehhabi fikir akımlarının Türkiye'de yaygınlaşmasına hizmet etttiğini iddia eden haber ve paylaşımların gerçeği yansıtmadığını savundu.