cop

Yaşam

Bursa'da Çöp evde bulunan çocuğun annesinin ifadesi

Bursa'da çöp evde bakımsız halde bulunan çocuğun Antalya'da yaşayan annesi Y.A, kız kardeşi hakkında oğlunu kaçırdığı iddiasıyla iki ay önce şikayetçi olduğunu söyledi

bilimsel

Romalılar da çöpte geri dönüşüm uyguluyorlardı

Görünüşe göre Romalılar topladıkları çöpleri geri dönüşümle ticari kullanıma tabi tutuyorlardı.

Uzay

Bu kez gerçek: Mars'ta battaniye görüntülendi

Bugüne dek NASA'nın fotoğraflarına bakanlar Mars'ta goril, uzaylı savaşçı, top, mantar, kapı, bina, iguana, balık dahil pek çok şey görmeyi başarmıştı ve hepsi göz yanılgısıydı ama bu kez gerçek bir nesne söz...

Uzay

Uzaydaki çöpler astronotların yürümesine engel oldu

NASA astronotlarının uzay yürüyüşü yörüngedeki tehlikeli çöpler nedeniyle ertelendi

Uzay

Uluslararası Uzay İstasyonu, Uzay Çöpleri Yüzünden Yörüngesini Değiştirdi

Uluslararası Uzay İstasyonu, geçtiğimiz perşembe günü uzayda başıboş dolaşan çöplerden kurtulmak için bir kaçınma manevrası yapmak zorunda kaldı. Hamle bir güvenlik önlemi olarak gerçekleştirildi.

Yaşam

Çocuklar çöp toplayarak örnek oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Karasu 32 Evler Plajı’nda anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Ekonomi

Türkiye'nin çöpten geliri 2 milyar liranın üzerinde

Türkiye'deki bertaraf tesislerinde yaklaşık 60 bin kişi çalışıyor, tesisler sayesinde 2 milyar liranın üzerinde gelir elde ediliyor.

Ekonomi

33 milyon ton atık geri kazanıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılına ilişkin Atık Bertaraf ve Geri Kazanım Tesisleri İstatistikleri'ni açıkladı.

Yurt

Bodrum çöp sorununa çare arıyor

Çöplükler yanıyor Bodrum boğuluyor.Bu yangını hep birlikte söndürmek için, sloganıyla Nurol Kültür Merkezi'nde "Bodrum Çöplük Paneli" gerçekleştirildi.