ciftci

Yurt

Ölen çiftçilerin mazot ve gübre destekleri mirasçılarına aktarılabilecek

Çiftçilerin Ziraat Bankasında bulunan hesaplarına mazot ve gübre alımında kullanılmak üzere tanımlanan destekleme tutarları, istedikleri takdirde mirasçılarına ödenecek.

Kültür Sanat

Filistinli Çiftçi tarlasında mozaik buldu

Gazze'nin orta kesimindeki El-Bureyc Mülteci Kampı yakınlarında çiftçilik yapan Süleyman en-Nebahin, arazideki ağaçların ölüm nedenini araştırırken, zeminin derinliklerinde mozaikleri keşfetti.

Yeniçağ

Origami ustası Çiftçi mutlu bir hayat yaşıyor

Konya Ovası'nda çiftçilikle geçimini sağlayan Abdulkadir Arıcan'ın tarladan artakalan zamanında kağıt katlama sanatı origamiyle ortaya çıkardığı eserler en büyük mutluluğu oldu, sanatla dertlerden, sıkıntılardan...

Yurt

Hakkari'de çekirge yoğunluğu çiftçileri korkutuyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki köylerde çiftçiler, havaların ısınmasıyla sayıları artan çekirgeler nedeniyle zor günler yaşıyor.

Yurt

Çiftçilere yapılacak 2020 destekleri açıklandı

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu.

Dünya

Mülk Allah'ındır diyerek vergiyi reddettiler, 1,4 milyon dolar ceza aldılar

Avustralya'da 'Her şeyin sahibi Tanrı, devlet değil" diyerek 7 yıl boyunca vergi ödemeyi reddeden iki Hristiyan kardeş, 8 milyon Türk Lirası cezaya çarptırıldı.

Ekonomi

Atıl arazilerde tarım yapılması hedefleniyor

Sözleşmeli üretim ve arazi kiralama gibi yöntemlerle tarımsal işletmelerde ölçeklerin büyütülmesi ve atıl tarım arazilerinin üretime kazandırılması amaçlanıyor.

Bilim

Çanakkaleli çiftçi 1500 yıllık tarım aletleri buldu

Tarlada dev küpler içinde Bizans dönemine ait tarım aletletleri ile testere, el rendesi, ahşap delici ve kazıyıcı spatula gibi marangoz gereçleri bulundu.

Ekonomi

300 koyun projesinde başvurular başladı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünce (TİGEM) sözleşme imzalanacak yetiştiricilere satılacak 300 başa kadar küçükbaş hayvan için başvurular başladı.

bilimsel

Çiftçiler iklim değişikliğinin farkında

Çiftçiler, aktif şekilde iklim değişikliğine uyum sağlamaya çalışıyorlar.

Ekonomi

Traktör ve biçerdöverler yenileyeceklere destek

Tarım sektöründe enerji verimliliği için mevcut traktör ve biçerdöver filosunun daha verimlileri ile değişimine yönelik bir destek...

Ekonomi

Konya Ovasıda yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü

Türkiye'nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya Ovası'nda kurak geçen üretim sezonunun ardından gelen yağışlar çiftçileri sevindirdi.