cevre

Yurt

İzmirli doğaseverler temiz çevre özlemiyle yürüyecek

“Sağlıklı, dengeli ve temiz bir çevrede yaşamak herkesin hakkı” diyen doğaseverler İzmir'de temiz çevre için yürüyüş yapacak.

bilimsel

Yaşlandıkça genç kalmanın sırrı yeşil alanlarda gizli

Yeşil alanda daha fazla oturanların daha az yeşil alan bulunan bölgelerde ikamet edenlere göre biyolojik olarak iki buçuk yıl daha genç kaldığı tespit edildi.

Güncel

Türkiye Deprem kadar Çölleşme tehlikesi de taşıyor

ÇEVKO Vakfı Söyleşilerinde İklim Değişikliği, Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlikteki Son Gelişmeler konuşuldu.

Sağlık

Havai fişekler ruh ve beden sağlığına zarar veriyor!

Ortaya seyrine doyulmaz güzellikler çıkardığı için yoğun ilgi gören havai fişekler, çevreye ve insan sağlığına şaşırtıcı zararlar veriyor.

Dünya

Çevreciler sanat hayranlarına Çığlık korkusu yaşattı

Norveç'teki müzede ünlü Çığlık tablosuna kendilerini yapıştıran iklim aktivistleri, müzeciler ve sanat hayratlarına endişe dolu anlar yaşattı.

Güncel

2022 Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri ve Yeşil Nokta Basın Ödülleri verildi

Ödüller ÇEVKO'nun Döngüsel Ekonomiye Geçişte Avrupa Birliği'nde Son Durum, Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu ve Atık Yönetiminde Dijital Çözüm Önerileri konferasında verildi.

Dünya

BM İnanç Girişimi, Al Mizan: Dünya Çevre Sözleşmesi'ni açıkladı

Al Mizan: Dünya Çevre Sözleşmesi, dünyanın ortak mirası olan doğal kaynaklar ve biyolojik çeşitliliğin korunması ile iklim değişikliğiyle ilgili olarak insanlara sorumluluklarını hatırlatıyor.

Yaşam

Kimyasal gübre toprağı kirletiyor çare hayvansal gübre

Toprak kirliliğinin önüne geçilmesi ve verimin yükseltilmesi için hayvansal gübre kullanımının arttırılması gerekiyor.

Yaşam

Kuruyan Tuz Gölü'deki allı turnaların imdadına Çevre Bakanlığı yetişti

Tuz Gölü'ne önce tankerlerle su taşındı, taşıma suyun yavru kuşların yaşaması için yeterli olmadığı görüldüğünde 4 kilometre ötedeki bir kaynaktan boru döşenerek su getirildi.

Yurt

Eynesil sahillerindeki kirlilik Bakanlığı harekete geçirdi

Giresun-Trabzon sınırı Eynesil ilçesindeki deniz kıyısına kimliği belirsiz kişilerce dökülen atıklar, çevre kirliliğine yol açıyor.

bilimsel

Yapay etin iklime doğal etten daha kalıcı zarar verdiği anlaşıldı

Hayvancılığın doğaya zararlı olduğu iddiası ile yapay et üreticileri pazar çalışmalarını sürdürürken, Oxford araştırmacılarının inceleme sonuçlarına göre yapay et çevreye daha kalıcı zarar...

Yaşam

TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç: Su Kanunu gerekli

Geleceğin en büyük iki sorununun İklim Krizi ve Kuraklık olacağına dikkat çeken TEMA Vakfı, kuraklığın doğal afet statüsüne alınması gerektiğini savunuyor ve su yasasının çıkmasını istiyor.