cep-telefonu

Teknoloji

İletişim ve bilişim esnafı federasyon kurdu

Türkiye’nin çeşitli illerindeki sivil tolum kuruluşlarının katılımı ile kurulan Türkiye İletişim ve Bilişim Federasyonu'nun (TİBFED) amacı Türkiye’nin 81 ilindeki iletişim ve bilişim esnafını aynı çatı altına...

Teknoloji

Cep telefonu ile ilk alo 50 yıl önce söylenmişti

Bugün neredeyse onsuz adım atılmaz hale gelen Cep Telefonları 50. Yaşını Kutluyor. Dünyanın ilk cep telefonu DynaTAC ile ilk "alo üzerinden 5o yıl geçti.

Teknoloji

Çocukların mobil uygulama ve oyun alışkanları incelendi

Oyun oynamak ve sosyal medya uygulamalarını kullanmak için gece yarısını bekleyen Türkiye’deki çocukların yüzde 49’u 23:00 – 04:00 saatleri arasında mobil oyun oynuyor.

Teknoloji

Android cep telefonlarına zarar veren 35 uygulama

Güvenlik uzmanları daha önce de kredi kartından para çeken 8 zararlı uygulama açıklamıştı. İşte listenin son haline göre Android tabanlı cep telefonlarına zarar veren 35 uygulama.

Teknoloji

Akıllı telefonlarda 2022 trendleri

2022 yılında akıllı telefonlarda aranan özellikler neler olacak?

bilimsel

Tuvalete cep telefonuyla girenlere kötü haber

Akıllı Telefonların Hemoroit Hastalığıyla İlişkisi İncelendi. Elde edilen verilere göre insanların lavabo ve tuvalete telefonla gitme alışkanlığından kurtulması gerekiyor.

Yaşam

Cep telefonu yutan adam doktorları şaşırttı

Kosovalı vatandaşın telefonu nasıl ve neden yuttuğu anlaşılamadı.

Ruhsal

Cep telefonu ve oyuncaklar çocukların konuşmasını bozabilir

Kekemelik, konuşma sesi, otizm ve dil gelişim bozuklukları ile oyuncaklar arasında ilişki tespit edildi. Çocukların uzun süreli oyuncaklarıyla baş başa bırakılması, dil bozukluğuna neden olabiliyor.

Dünya

Suudi Arabistan okullarda cep telefonunu yasakladı

Suudi Arabistan Eğitim Bakanlığı, okullarda cep telefonlarının kullanılmasını ve herhangi bir eğitim tesisinin fotoğrafının çekilmesini yasakladı.

Teknoloji

Akıllı Telefon Pazarında İstihbarat Savaşları

Avrupa'da Xiaomi, Oppo ve OnePlus kaygısı sürüyor. ABD ve Hollanda'dan sonra Belçika istihbaratı da elde somut delil olmadığı halde üç akıllı telefon markasınını casusluk riskiyle suçladı.

Teknoloji

Cep telefonu ısınınca ne yapmalı?

Cep telefon ısınınca yapılması gerekenler ve mobil cihazların ısınma nedenleri:

Teknoloji

Türkiye'de 82 milyon kişi cepten internete bağlanıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun açıklamasına göre Türkiye'deki mobil internet abone sayısı, 82 milyon 128 bin 104'e ulaştı.