cep-telefonu

Sağlık

Sürekli Cep telefonu ile ilgilenenleri bekleyen tehlike

Cep telefonlarının aşırı kullanımı eklemlerde ve sinir dokusunda hasara yol açıyor

Teknoloji

Akıllı telefon satışında Samsung, Apple'ı geçerek pazarın lideri oldu

Güney Koreli Samsung, akıllı telefon satışında Amerikalı ünlü marka Apple'ı geçerken Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi de satışlarındaki artışla dikkat çekti.

Teknoloji

Yurt dışından getirilen cep telefonlarının kayıt süresi uzatıldı

Türkiye'ye yurt dışından cep telefonu getiren Türk vatandaşların, 120 günlük kayıtsız kullanım süresi 180 güne çıkarıldı.

Teknoloji

Mipo Türkiye pazarında cep telefonu ile giriş yapıyor

Mipo, Türkiye'de akıllı telefon pazarının yeni markası. Piyasaya iddialı söylemle giren marka ilerleyen günlerde diğer teknolojik ürünlerini de piyasaya sürmeye hazırlanıyor?

Ruhsal

Telefonsuz kalma korkusu anlamına gelen nomofobi çağın hastalığı

Cep telefonundan uzak kaldığında kendini huzursuz hissedenler çoğalıyor. İnsanlar artık yemek masasına, tuvalete, spora, yatağa kısacası her alana telefonlarla gitmeyi adet haline getirdiler.

Teknoloji

İletişim ve bilişim esnafı federasyon kurdu

Türkiye’nin çeşitli illerindeki sivil tolum kuruluşlarının katılımı ile kurulan Türkiye İletişim ve Bilişim Federasyonu'nun (TİBFED) amacı Türkiye’nin 81 ilindeki iletişim ve bilişim esnafını aynı çatı altına...

Teknoloji

Cep telefonu ile ilk alo 50 yıl önce söylenmişti

Bugün neredeyse onsuz adım atılmaz hale gelen Cep Telefonları 50. Yaşını Kutluyor. Dünyanın ilk cep telefonu DynaTAC ile ilk "alo üzerinden 5o yıl geçti.

Teknoloji

Çocukların mobil uygulama ve oyun alışkanları incelendi

Oyun oynamak ve sosyal medya uygulamalarını kullanmak için gece yarısını bekleyen Türkiye’deki çocukların yüzde 49’u 23:00 – 04:00 saatleri arasında mobil oyun oynuyor.

Teknoloji

Android cep telefonlarına zarar veren 35 uygulama

Güvenlik uzmanları daha önce de kredi kartından para çeken 8 zararlı uygulama açıklamıştı. İşte listenin son haline göre Android tabanlı cep telefonlarına zarar veren 35 uygulama.

Teknoloji

Akıllı telefonlarda 2022 trendleri

2022 yılında akıllı telefonlarda aranan özellikler neler olacak?

bilimsel

Tuvalete cep telefonuyla girenlere kötü haber

Akıllı Telefonların Hemoroit Hastalığıyla İlişkisi İncelendi. Elde edilen verilere göre insanların lavabo ve tuvalete telefonla gitme alışkanlığından kurtulması gerekiyor.

Yaşam

Cep telefonu yutan adam doktorları şaşırttı

Kosovalı vatandaşın telefonu nasıl ve neden yuttuğu anlaşılamadı.