belediye-baskani

Yurt

Erdal Beşikçioğlu artık bir Ankara belediye başkanı

Behzat Ç. ile karakteri ile ününe ün katan oyuncu Erdal Beşikçioğlu, 2024 Yerel Seçimlerinde, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde girdiği seçimi kazanarak belediye başkanı oldu

Dünya

ABD'nin Dearborn kentinde Ramazan Bayramı resmi tatil ilan edildi

ABD'nin Michigan eyaletinin Dearborn belediyesinde Müslümanlar, ilk defa Ramazan Bayramı'nın birinci gününü resmi tatil yaparak geçirecek.

Xfiles

Kazlıçeşme mozaiklerinde gizem içinde gizem

Kapağı yaklaşık 1500 yıllık Kazlıçeşme mozaiklerinin harcı ile kapatılmış lahitte bulunan Bizans soylusu iskeletleri, mozaiklerden daha eski çıktı! Kim oldukları şimdi daha büyük kazandı!

Kültür Sanat

Karabük'te tavus kuşlu mozaik bulundu

Hadrianaupolis Antik Kenti'nde askeri amaçlarla kullanıldığı düşünülen kare planlı yapının bitişiğinde bulunan sondaj-2'nin tabanında bugüne kadar bozulmadan gelmiş mozaikler yer alıyor.

Kültür Sanat

Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi görünür hale geldi

Konya'nın Çumra ilçesindeki Çatalhöyük Neolitik Kenti kazı alanında geçen yıl temeli atılan 4 bin metrekare kapalı alana sahip Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşaatı sürüyor.

Turizm

Sivas'ın havadan görünen ayakkabısı: Ulaş Gölü

Sivas'ın tescilli Ulusal Öneme Haiz Sulak Alanı Ulaş Gölü, uydu fotoğraflarında ayakkabıya benziyor ve bu benzerlik turizm açısından avantaja çevrilmek isteniyor.

Kültür Sanat

İzmir'de Dana Bayramı Festivali

Ege Bölgesi'nde yaşayan Afrika kökenli Türk vatandaşları, kültür ve geleneklerini yaşatmak amacıyla 14. Dana Bayramı Festivalinde bir araya geldi.

Yurt

Mollaköy Belediye Başkanı Kemal Şengül vefat etti

Koronavirüs tedavisi gören Erzincan'ın Merkez ilçesine Mollaköy Beldesi Belediye Başkanı Kemal Şengül kurtarılamadı.

Yaşam

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti

İzmir'in Torbalı ilçesi Belediye Başkanı İsmail Uygur, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.

Kültür Sanat

Lüleburgaz Sıbyan Mektebi'nin tarih müzesi olması isteniyor

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Mimar Sinan'ın 450 yıllık tarihi eseri Sıbyan Mektebi'nin tarih müzesine dönüştürülmesini istedi.

Kültür Sanat

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programı

Festival, bu yıl açılışını Bitez’deki Aktur-Zefirya Kültür ve Sanat Merkezinde yapacak. Festival, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın konseri ile başlayacak.

Kültür Sanat

Tekirdağ'daki Macar Günü kutlandı

Rakoczi, 1717'de Gelibolu'dan Trakya'ya geldi, Edirne ve İstanbul'daki geçici ikametleri ardından 1735 yılında ölümüne dek Tekirdağ'daki evde ikamet etti.