bartin

Mitoloji

Su perisi heykeli Amasra Müzesi'ndeki yerini aldı

Bartın'ın Amasra ilçesinde tarihi Bedesten bölgesinde yapılan sondaj çalışmalarında, milattan sonra 2. yüzyıla ait olduğu düşünülen Nymphe (su perisi) heykeli, Amasra Müze Müdürlüğünde ziyarete...

Kültür Sanat

Amasra'da su perisi heykeli bulundu

Amasra'da tarihi Bedesten'deki Gymnasium alanında süren kazılarda Milattan sonra 2 yüzyıla tarihlendirilen 1 metre 53 santim boyunda Nymphe heykeli bulundu

Yurt

Bartın'da şap hastalığı yüzünden karantina başlatıldı

Bartın'ın Ulus ilçesinde görülen şap hastalığı nedeniyle Abdipaşa beldesi ile 4 köye geçici olarak hayvan giriş ve çıkışı kısıtlandı.

Yurt

Oyuncu Şehsuvar Aktaş, babasını ve üvey annesini yangın faciasında kaybetti

Bartın'da bir evde çıkan yangında, tiyatro ve sinema oyuncusu Şehsuvar Aktaş'ın hayatını kaybeden babası ile üvey annesinin cenazeleri toprağa verildi.

Kültür Sanat

Bartın'da benzersiz bir piramidal Mısır muskası bulundu

Bartın'ın Amasra ilçesindeki Amastris Antik Kenti'ndeki kurtarma kazılarında Roma dönemine ait bir yapıda bir amulet bulundu. Piramidal şekilli amuletin taban kısmında, Mısır Tanrısı Bes'in figürü yer...

Yurt

Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağında patlama oldu

Bartın'ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde, maden ocağında patlama meydana geldi. İlk açıklamaya göre 14 kişinin hayatını kaybettiğini, 28 işçinin de yaralandığı...

bilimsel

Bartın'da 70 vahşi hayvanın sergilendiği müze açıldı

Bartın'ın Ulus ilçesinde, Küre Dağları Milli Parkı'nda yaşayan 70 vahşi hayvanın tahnitinin sergilendiği "Doğa Bilim Merkezi-Tahnit Müzesi ve Orman Okulu" hizmete açıldı.

Yurt

Karadeniz'de deprem: Büyüklüğü 4.4

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Zonguldak kent merkezi, Bartın ve İstanbul'da da hissedildi.

Yurt

Bartın’da tonlarca balık karaya vurdu, kovayı kapan sahile koştu

Deniz suyunun soğuması nedeniyle Bartın’ın Amasra ilçesi Avara Göçkündemirci sahilinde tonlarca balık kıyıya vururken yüzlerce vatandaş ellerinde kova çuval, kova ve poşetlerle sahile akın etti.

Yaşam

Mandaya binerek gezen tavuklar

Bartın'da mandaların sırtına tüneyerek gezen tavuk ve horozlar ilin maskotu olmaya aday.

Yaşam

Dili boğazına kaçan Bartınlı çocuğun imdadına Hızır gibi yetişti

Bartın'da oyun oynadığı sırada dili boğazına kaçtığı için ölüm tehlikesi atlatan çocuğun, bir vatandaş tarafından kurtarılması güvenlik kameralarına yansıdı.

Yurt

Bartın Devlet Hastanesi'nde gizli kamera skandalı

44 yaşındaki temizlik görevlisi Bartın Devlet Hastanesi'nde kadın personelin soyunma odasına kamera koyduğu iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı.