agri

Sağlık

Üç aydan daha uzun süren ağrıların 4 temel nedeni

Kronik ağrının dört temel direği: Stres, beslenme, egzersiz ve uyku

bilimsel

Ağrıların neden gece arttığı bilimsel olarak araştırıldı

Tıp biliminin ilk zamanlarından beri doktorlar ve hastalar, pek çok ağrı tipinin geceleri kötüleşme eğiliminde olduğunu fark etmişlerdi.

Sağlık

Masa başında çalışanlara ağrıları önlemek için 12 öneri

Masa başında çalışanların en sık şikâyet sebeplerinden biri de vücudun bazı bölümlerinde görülen ağrılar. Oturma bozukluğu ve yanlış fiziksel aktiviteler ağrının şiddetini artırabiliyor.

Sağlık

İltihaplı romatizma hakkında yaygın 10 yanlış bilgi

Halk arasında iltihaplı romatizma olarak bilinen ‘romatoid artrit’ genellikle el ve ayaklardaki küçük eklemlerde görülse de diz, omuz ve kalça gibi büyük eklemler de görülebiliyor.

Sağlık

Dizde ağrı yaşamamak için yapılması gerekenler

Oturuş pozisyonunun yanlışlığı, dizin yanlış kullanılması, kireçlenme, travma, eklem iltihaplanması ya da romatizmal hastalıklar diz ağrılarına neden olabiliyor.

Turizm

Ağrı'nın Balık Gölü de kurumaya yüz tuttu

Balık Gölün su seviyesinde kuraklığa bağlı olarak ciddi azalma yaşandı.

Sağlık

Kulunç en çok işkolikleri etkiliyor

Halk arasında kulunç olarak bilenen, yumuşak doku romatizması fibromiyalji yüzde 80 oranında mükemmeliyetçi kadınlar ve işkoliklerde görülüyor.

Yurt

Şifadır diye sürdüğü söğüt ağacı kabuğu bacağından ediyordu

Ağrılı 5 çocuk annesi, şifalı olduğuna inandığı söğüt ağacı kabuğundan yaptığı karışımı sürdüğü bacağında 3. derece yanıklar oluştu.

Sağlık

Vajinusmus her 10 kadından birinin derdi

Cinsel birleşmede oluşan ağrı hissi olarak tanımlanan vajinusmus, genellikle ilk cinsel birleşme denemesinde gün yüzüne çıkıyor.

Yurt

Ağrı Dağı Milli Parkı'nın yosunları

Türkiye'nin en büyük milli parklarından Ağrı Dağı Milli Parkı'ndaki bazı alanlarda, her yıl yaz döneminin sonuna doğru yosunlaşma meydana geliyor.

Yaşam

Doğal Yaşam Manzaraları: Yılan Yutan Balıkçıl

Ağrı'da bir gri balıkçılın, yılan avı kameraya yansıdı. Genellikle balık avıyla beslenen gri balıkçıl, bu kez su kenarında gördüğü bir yılanla karnını doyurdu....

Yurt

Ağrı Dağına mevsimin yılın ilk karı yağdı

5 bin 137 metre yüksekliğiyle "Türkiye'nin çatısı" olarak anılan Ağrı Dağı'nın zirvesinden yaklaşık 3 bin 500 metresine kadar olan bölüm kar yağışı beyaza büründü.