Spor

adidas Geyik Koşuları başladı

adidas Geyik Koşuları sezonu 18 Şubat’taki koşusu ile açtı

adidas Geyik Koşuları başladı

İstanbul’un en önemli koşu etkinliklerinden adidas Geyik Koşuları, 2018 koşu sezonunu, 1054 koşucu ve doğanın, Geyik alanının ortamının ve de Belgrad Ormanı’nın keyfini çıkarmak isteyen koşu dostlarının katılımı ile 18 Şubat’ta başlattı.

adidas Geyik Koşusu 4K parkurunu 00:26:39 süresi ile Begüm Özüekren Kasapoğlu kadınlar arasında birinci, 00:17:44 süresi ile Murat Güneş ise erkekler arasında birinci bitirdi.

14K erkekler birincisi Hasan Akdoğan (00:59:262), kadınlar birincisi ise Dinara Kurbanova (01:28:57) oldu. Zorlu etabın 28K mesafesini ise erkekler arasında Erkan Bacak 02:12:28 ile, kadınlar arasında ise Elena Polyakova 02:56:26 ile birinci bitirdi. Bambi Koşuları da etkinliğin bir parçası olarak gerçekleşti ve çocuklardan büyük ilgi gördü. Çocuklar, adidas Runners koçları ile topluca ısındıktan sonra, orman havasında hareket etmenin keyfine vardı.

2016 senesinde İstanbul’a taşınan ve tüm dünyaya yayılmış bir koşu hareketi olan adidas Runners’ın bu yılki mottosu "Bugün Koşuyoruz," Geyik Koşuları'nın enerjisi ile de örtüşüyordu. Koşu başlamadan önce, adidas Runners Istanbul ekibi, bu enerjiyi Geyik alanına taşıdı ve koçlarıyla ısındırmaları yaptırdı, yarış boyunca da koşuculara moral desteği verdi. Parkuru tamamlayan tüm koşucular ise enerjilerini kutlayan “Senin Azmin Senin Zaferin” mottosunun yazılı olduğu özel yapım madalyalarına kavuştular.

adidas Geyik Koşuları 2018 senesinde, 30 Haziran, 14 Ekim, 9 Aralık tarihlerinde koşmaya devam edecek.


www.geyikkosulari.com
www.facebook.com/adidasRunningTR
#adidasgeyikkosulari
#seninazminseninzaferin

Yorumlar