Medya ve Sinema-TV

DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması jüri üyeleri açıklandı

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda, ‘’Dizi- Mini Dizi Senaryo Yarışması’’, ‘’İlk Senaryo Yarışması’’ ve ‘’Yapım Destek Platformu’’ jürisi belli oldu.

DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması jüri üyeleri açıklandı

DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle düzenlenen 7. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda “Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması”, “İlk Senaryo Yarışması” ve “Yapım Destek Platformu”na katılanprojeleri değerlendirecek jüri üyeleri belli oldu.

Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’nda Jüri Başkanı Ahmet Ziyalar

Başkanlığını Inter Medya COO ve Inter Yapım Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Ziyalar ’ın yapacağı Dizi – Mini Dizi Yarışması jürisinde; MF Yapım Genel Müdürü ve Yapımcı Asena Bülbüloğlu, oyuncu Elçin Sangu, Gain Yönetim Kurulu Başkanı ve BKM Mutfak Genel Müdürü Ferat Bilgin, oyuncu Onur Buldu, menajer Önem Günal, yönetmen Umut Aral ve Merzigo CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Doğan Çelik yer alıyor.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’na katılan projelerin iki aşamalı değerlendirilmesinin ardından birinciye 30 bin TL para ödülü verilecek.

İlk Senaryo Yarışması Jüri Başkanı Gönenç Uyanık

7. yılında bir gelenek olma yolunda ilerleyen İlk Senaryo Yarışması’nda jüri başkanlığını yönetmen Gönenç Uyanık üstlenirken, jüride DenizBank Kültür Sanat Yöneticisi Burcu Hancı, CGV Mars Cinema Group Dağıtım Genel Müdürü Onur Aşa, PPR Medya ve İletişim Kurucusu Selma Semiz, oyuncu Vildan Atasever, dramaturg Yeşim Gökçe veoyuncu Zeynep Tuğçe Bayat yer alıyor. 

İlk Senaryo Yarışması’nda birincilik elde eden projeye 20 bin TL para ödülü verilirken; bu proje 7. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda Yapım Destek Platformu kategorisine de doğrudan katılım hakkı sağlıyor.

Yapım Destek Platformu’nda Jüri Başkanı Timur Savcı  

 

Belirli nitelikleri karşılayan senaryoların daha profesyonel destek almaları için bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Yapım Destek Platformu’nun jüri başkanlığını TİMS Group kurucusu, yapımcı Timur Savcı üstleniyor. 

 Jüride ayrıca oyuncu Aybüke Pusat, TRT Sinema Müdürü Faruk Güven, oyuncu Hatice Şendil, yönetmen Murat Saraçoğlu, oyuncu Murat Yıldırım, Üs Yapım, yapımcı Süreyya Yaşar Önal ve EM Agency – Kurucusu ve CEO’su Temuçin Ünalp yer alıyor.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yapım Destek Platformu, proje geliştirme konusunda belirli bir aşamaya ulaşmış nitelikli yapımlara ihtiyaç duydukları maddi katkıyı sunmayı ve DenizBank ile TÜRSAK Vakfı’nın verdiği güçle daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyor. Yapım Destek Platformu’nun jürisi tarafından birinci seçilen projeye 50 bin TL ödül verilecek.

7. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi ve güncel duyurular https://www. ilksenaryo.com/ adresi ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

https://www.tursak.org.tr/

https://www.ilksenaryo.com/

TÜRSAK'ı tanıyalım

1991 yılında sinema, televizyon, güzel sanatlar, basın, iş ve politika dünyasından tanınmış 215 üyenin katılımıyla kurulan Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı- TÜRSAK; 31. yılını doldurmuş olan özerk bir vakıftır. 

Bugüne kadar onlarca değerli yönetmen, yüzlerce sinema öğrencisi ve sektör çalışanı yetiştiren TÜRSAK Vakfı, sektörel endüstriye kaliteli elemanlar kazandırdı. Diğer taraftan sayısız uluslararası festival, film haftası, yarışma, panel, seminer, sempozyum ve atölye gerçekleştiren, yaptığı yayınlar ve yapımlarla sinema sektörüne ve sektörün bilgi birikimine katkıda bulunan vakıf; aynı zamanda 2005-2008 yılları arasında Türkiye’nin uluslararası tanıtımı adına en kaliteli, en büyük projelerinden biri olan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin organizasyonunu gerçekleştirdi ve festivale şu anki uluslararası kimliğini kazandırdı; festivale kazandırdığı film marketle festivali sinemacıların buluştuğu bir merkez haline getirdi. Kurulduğu günden bugüne kadar ilkeleri ve prensipleri doğrultusunda hareket eden, yegâne amacı halka hizmet etmek olan TÜRSAK Vakfı; gerçekleştirdiği organizasyonlarla kitlelerin bilinçlenmesini sağlayan ve aynı zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunan bir vakıftır. TÜRSAK Vakfı, Mart 2021’den itibaren Cemal Okan başkanlığındaki yeni yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir.

DenizBank'ı tanıyalım

DenizBank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak yolculuğuna başladı. Ekim 2006’da Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia bünyesine katılan bankanın hisseleri, 28 Eylül 2012’de Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’a, 31 Temmuz 2019 itibarıyla ise yine bölgesinin en büyük kuruluşları arasında yer alan Emirates NBD’ye devroldu. 

Farklı finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmayı hedefleyen DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 685 şubesi ile 14 binin üzerinde çalışanı; altı yerli, üç uluslararası finansal iştirak ile altı yerli finansal olmayan iştiraki ve Bahreyn'de bir şubesi bulunuyor. DenizYatırım, Deniz GYO, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, fastPay, Intertech, NEOHUB, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş grubun yerli; Eurodeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleri olarak konumlanıyor.

Yorumlar