Medya ve Sinema-TV

Beterböcek Beterböcek filminin vizyon tarihi 6 Eylül olarak açıklandı

İlk filmi ile beyaz perde dünyasında büyük yankı uyandıran Beetlejuice'un devam filmi Beterböcek Beterböcek 6 Eylül’de vizyonda olacak.

Beterböcek Beterböcek filminin vizyon tarihi 6 Eylül olarak açıklandı

Ünlü yönetmen Tim Burton’ın yönettiği 1988 yapımı Beterböcek'in 36 yıl aradan sonra çekilen devam filmi gösterim için gün sayıyor. Beetlejuice filmin devam filmi "Beetlejuice Beetlejuice" adını taşıyor.  1989'da En İyi Makyaj Akademi Ödülünü alan Beterböcek, devam filminde de yine orijinaline sadık kalınarak tamamen makyaj, gerçekçi efektler ve kuklalar ile çekildi.

15 milyon dolarlık  bütçeyle çekilen ve dünya çapında 75 milyon dolar hasılat elde eden sinema tarihinin ünlü gişe filmlerinden Beterböcek’in devam filmi “Beterböcek Beterböcek”in yönetmen koltuğunda yine Tim Burton oturuyor. 

Orijinal kadroda Beterböcek karakteriyle hafızalara kazınan Michael Keaton rolüne geri dönerken; Winona Ryder Lydia Deetz’e ve Catherine O'Hara ise Delia Deetz rolüne yeniden döndü. Devam filminde kadroya Monica Bellucci, Jenna Ortega, Willem Dafoe ve Justin Theroux gibi yeni isimler eklendi.

Beterböcek Beterböcek filminin konusu

Beklenmedik bir aile trajedisinin ardından, Deetz ailesinin üç nesli Winter River'daki evlerine geri döner. Betertböcek'in hâlâ peşini bırakmadığı Lydia'nın hayatı, asi genç kızı Astrid'in tavan arasındaki gizemli kasaba maketini keşfetmesi ve Öbür Dünya'ya açılan kapının kazara açılmasıyla altüst olur. Her iki âlemde de sorunlar baş gösterirken, birinin Beterböcek'in adını üç kez söylemesi ve yaramaz iblisin kendi tarzı karmaşayı ortaya çıkarmak için geri dönmesi artık an meselesidir.

Film Gough, Millar ve Seth Grahame-Smith'in hikâyesinden Alfred Gough ve Miles Millar tarafından senaryolaştırıldı. 

Filmin yapımcıları Marc Toberoff, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Tommy Harper ve Burton; başyapımcıları ise Sara Desmond, Katterli Frauenfelder, Gough, Millar, Brad Pitt, Larry Wilson, Laurence Senelick, Pete Chiappetta, Andrew Lary, Anthony Tittanegro, Grahame-Smith ve David Katzenberg.

Burton'ın sahne arkasındaki yaratıcı ekibi arasında görüntü yönetmeni Haris Zambarloukos, yapım tasarımcısı Mark Scruton, kurgucu Jay Prychidny, Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Colleen Atwood, Oscar ödüllü canavar efektleri ve özel makyaj FX yaratıcı sorumlusu Neal Scanlan, Oscar adayı besteci Danny Elfman ve Oscar ödüllü saç ve makyaj tasarımcısı Christine Blundell var.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği “Beterböcek Beterböcek”, 6 Eylül’de vizyonda olacak. 

Yorumlar