Medya ve Sinema-TV

Medya ve Sinema-TV

2024 SİYAD Onur ve Emek Ödüllerini alacaklar açıklandı

56. SİYAD Ödülleri’nde yönetmen Tomris Giritlioğlu ile oyuncu ve şarkıcı Lale Belkıs’a Onur Ödülü, oyuncu Necmettin Çobanoğlu’na ise Emek Ödülü verilecek.

Medya ve Sinema-TV

Yeşilçam yıldızı Sevda Ferdağ vefat etti

Son zamanlarında ciddi sağlık problemleriyle mücadele eden Yeşilça81 yaşındaki sinema yıldızı Sevda Ferdağ bugün sabah saatlerinde vefat etti.

Medya ve Sinema-TV

Zaferin Rengi filmi Milli Mücadelenin futbol destanını konu alıyor

Zaferin Rengi, 1919'da işgal altındaki İstanbul'da düşman kuvvetlerine karşı örgütlenerek Anadolu'da başlatılan direnişin hikayesini ve o ortamda Fenerbahçe'nin mücadelesini anlatıyor.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 16 Şubat 2024

Sinema salonlarında bu hafta beşi yerli, 8 film izleyiciyle buluşacak. İşte vizyondakiler:

Medya ve Sinema-TV

Berlin Film Festivali'nde Türkiye standında Türk sineması tanıtılacak

2024 Berlin Film Festivali, başrolünde Cillian Murphy'nin oynadığı drama filmi Small Things Like These'in gösterimi ile başladı.

Medya ve Sinema-TV

İKSV, 43. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma jürisini açıkladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 17-28 Nisan'da düzenlenecek 43. İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek jüri belirlendi.

Medya ve Sinema-TV

Korku sinemasının yeni kozu: Tarot

Bir grup gencin Tarot kartlarını okuma kurallarını ihlal etmesiyle lanetli kartlarda hapsolmuş kötülüğü serbest bırakmasını konu alan Tarot filminin fragmanı yayınlandı.

Medya ve Sinema-TV

Deadpool ile Wolverine filminin fragmanı yayınlandı

Marvel ürünü süper kahramanlardan Deadpool ile Wolverine'in bir araya geldiği ‘Deadpool & Wolverine’ filminin ilk fragman yayınlandı

Medya ve Sinema-TV

Kral Şakir Devler Uyandı filmi kültürel mirasımıza dikkat çekiyor

Çocuklar kadar büyüklerinde sevgilisi haline gelen Kral Şakir serisinin son filmi "Kral Şakir: Devler Uyandı"nın galası Vadistanbul'da gerçekleştirildi.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 09 Şubat 2024

Sinema solanlarında bu hafta üçü yerli, 6 film vizyona girecek. Haftanın yeni filmleri: Zavallılar, MK Ultra: Gizli Dosyalar, Harika Kanatlar,İyi Bir Aile Değiliz, Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan, Mihnez 3: Cin...