Medya ve Sinema-TV

Medya ve Sinema-TV

Gemlik Film Festivali ödülleri törenle verildi

festival kapsamında düzenlenen Kısa Film Yarışması’nın birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülleri, Mansiyon Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve Ön Jüri Özel Ödülü sahiplerini buldu. Kazananlara ödüller, jüri üyeleri tarafından...

Medya ve Sinema-TV

İkinci Gemlik Film Festivali başladı

Gemlik Belediyesi tarafından, Eşref Kolçak anısına bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Gemlik Film Festivali, Cumhuriyet’in 100. Yılında Sinema Teknolojileri Sergisi'nin açılış töreni ile başladı.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 21 Temmuz 2023

Komediden drama, bilim kurgudan animasyona Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 9 yeni film izleyicilerle buluşacak. İşte bu hafta vizyondakiler:

Medya ve Sinema-TV

Altın Koza Onur Ödülleri Cihan Ünal ve Perran Kutman’a verilecek

18- 24 Eylül tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin onur ödülleri açıklandı.

Medya ve Sinema-TV

Gemlik Film Festivali, Eşref Kolçak anısına ikinci kez düzenleniyor

Gemlik Film Festivali için geri sayım başladı. Gemlik Belediyesi Türk Sineması’nın unutulmaz ismi Eşref Kolçak anısına düzenlenen festivalin ikincisini gerçekleştir meye hazırlanıyor.

Medya ve Sinema-TV

Tiyatro Sanatçısı Tanju Tuncel vefat etti

Birçok dizi ve filmde de rol alan usta tiyatro sanatçısı Tanju Tuncel 83 yaşında dünya hayatına veda etti.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 14 Temmuz 2023

Haftanın yeni filmleri: Mission: Impossible - Ölümcül Hesaplaşma, Semur 4: Mahşer, Çılgın Dostum Finnik , Cinnas, Harold Fry'ın Beklenmedik Yolculuğu Resif: Kanlı Takip Tanrının Unuttuğu Yer (Godland), Kim Bu Aile?...

Medya ve Sinema-TV

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması 2023 yılı başvuruları başladı

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek için 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın 2023 yılı başvuruları başladı. Yarışmanın bu yılki teması ise gezegenimizi tehdit...

Medya ve Sinema-TV

Hollywood'da senaristlerden sonra oyuncular da greve gidiyor

Senaristlerin başlattığı grevin ardından oyuncular da greve başlarsa Hollywood 1960'tan bu yana ilk kez sektör çapında kapanabilir!

Medya ve Sinema-TV

TFMD Yılın Basın Fotoğrafları Ödülleri verildi

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğince (TFMD) verilen Yılın Basın Fotoğrafları 2023 Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.