Karayolunda giden vagon görenleri şaşırttı

Karayolunda giden vagon görenleri şaşırttı

Kepez Belediyesince tadilatı yaptırılan 23 metre uzunluğundaki tren vagonu, bir tıra yüklenerek Afyonkarahisar'dan Antalya'ya getirildi.

Kent girişinde belediye görevlilerince karşılanan tır üstündeki tren vagonu, vatandaşlarda şaşkınlık yarattı. Vagonun Kepez ilçesindeki Dokuma Parkı'na getirilişi çevredekilerin büyük ilgisini çekti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuklara trenin nasıl bir ulaşım aracı olduğunu anlatmak ve bunun derin tarihini hissettirmek amacıyla vagonu getirmeye karar verdiklerini söyledi.

Bunun sadece bakılacak bir tren olmasını istemediklerini aktaran Tütüncü, onun ötesinde çocukların hoşlandığı bir fonksiyonu da yüklemek istediklerini bildirdi.

Tütüncü, çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmaya çalışacaklarını vurgulayarak "Trenin içine kütüphane ve atölye yapmayı planlıyoruz. Çocuklar hem el becerilerini geliştirsin, hem de keyifli bir ortamda kitap okusunlar istedik. Tren rayın üzerinde sergilenecek. Projenin ikinci etabında ise çok güzel Anadolu istasyonu yapacağız." diye konuştu.

Vagonun, istasyon hazırlandıktan sonra raylara indirilerek hizmete sunulacağı belirtildi.

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="https://www.mistikalem.com/video-embed/4891" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Ürken deve Bodrum'da ortalığı birbirine kattı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, caddede otomobilden ürken devenin çevreye yaşattığı panik anları, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Herkes giderken Mersin'e o gidiyordu tersine

Denizli'de kilometrelerce ters yönde ilerleyen ve normal yönde ilerleyenleri kızdıran hafif ticari araç, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Antakya'daki Mahremiye Camisi'nin minberi depremde böyle...

Mihrabının yanında deprem terazileri bulunan Hatay'daki tarihi Mahremiye Camisi'nin minberi, 6 Şubat'taki depremlerde çöktü. Çökme anı güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

Sırtında keçi otlatan adam

Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki İdris Gümüş'ün üç keçisine karşı gösterdiği şefkat, görenleri şaşırtıyor. O Keçilerini minibüsle gezdirip, sırtında...

Atatürk'ün TBBM'ye hitabı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Büyük Meclisi'ne hitabı

Meryem Teyze'nin evcil kirpileri

Kayseri'de 3 yıl önce yolda bulduğu kirpiyi orada bırakmaya gönlü razı olmayarak İstanbul'a getiren 51 yaşındaki Meryem Kızılkaya, kirpinin yavrularını da sahiplenerek evinde hayvanlara anne...