Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 7–20 Haziran tarihleri arasında Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde fotoğrafseverlerle buluşacak.

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, Milli Reasürans Sanat Galerisinde
Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması Anadolu Hayat Emeklilik’in “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”in bu yıl 17’ncisi gerçekleştirildi. 1496 kadın katılımcının 5 bin 208 fotoğrafıyla değerlendirildiği yarışmada; bu senenin kazananları Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde düzenlenen törende ödüllerini aldı. Yarışmada birinciliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) altın madalyayı “Torakçılar” isimli eseriyle Sümeyye Yanık kazandı. “Palyaço” isimli fotoğrafıyla ikinciliği ve TFSF gümüş madalyayı Hatice Karakan alırken, üçüncülük ve TFSF bronz madalyanın sahibi “Bisikletli Çocuk” adlı eseriyle Ahter Atakan oldu. Gülin Yiğiter “Flamingo Ailesi”, Özge Aydıner Vergi “Büyülenmek” ve Zühal Deniz Dağdelen ise “Neşe” isimli fotoğraflarıyla mansiyon ödülüne layık görüldü. Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 7–20 Haziran tarihleri arasında fotoğrafseverlerle buluşacak.
18
Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, Milli Reasürans Sanat Galerisinde
Sergi açılış töreninde konuşan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay: “Şirket olarak 17 yıldır kadınlara özel olarak düzenlediğimiz yarışmamızın, her geçen yıl artan, büyük bir ilgiyle devam etmesinden gurur ve mutluluk duyuyoruz. İş ve toplum hayatında fırsat eşitliğinin daha fazla konuşulmaya başladığı günümüzde, bu yarışma sayesinde bugünlere uzun yıllar öncesinden katkı sağlamaya başlamak, bizim için ayrı bir motivasyon unsuru oluşturuyor. Kadınlara yaratıcılıklarını fotoğraf sanatı aracılığıyla özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunma amacıyla gerçekleştirdiğimiz Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışmasını, kurumsal sosyal sorumluluğumuzun en güzel örneklerinden biri olarak görüyoruz. Bu sene Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde açılışını yaptığımız sergideki değerli eserlere de fotoğrafseverlerin büyük bir ilgisi olacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda yarışmamızda ödül ve sergileme alan fotoğrafları internet sitemizdeki dijital sergimizde fotoğrafseverlerin beğenisine sunacağız. Bu yıl da birbirinden değerli eserler, dijital sergimiz sayesinde çok daha fazla sayıda sanatseverle buluşacak” dedi.
28
Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, Milli Reasürans Sanat Galerisinde
2007 yılından bugüne 27 bini aşkın kadın fotoğrafçının, 102 bini aşkın fotoğrafıyla katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”, TFSF danışmanlığında 17 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen tek kurumsal fotoğraf yarışması olarak da öne çıkıyor.
38