Beste Alperat'ın Evren İçinde Evren sergisi ziyaretçileri bekliyor

Kirigami tekniğini eserlerine yansıtan heykeltıraş Beste Alperat’ın 12 Mayıs Cuma günü AKM Galeride açılan “Evren İçinde Evren” sergisi 26 Mayıs tarihine kadar görülebilir.

Beste Alperatın Evren İçinde Evren sergisi ziyaretçileri bekliyor
Sanatseverleri farklı disiplinlerden eserlerle buluşturan AKM Galeri, 12-26 Mayıs tarihleri arasında heykeltıraş Beste Alperat’ın “Evren İçinde Evren” kişisel heykel sergisine ev sahipliği yapacak.
110
Beste Alperatın Evren İçinde Evren sergisi ziyaretçileri bekliyor
Beste Alperat’ın Japon kültürüne ait Kirigami tekniği ile mistik öğelerin duygu dünyasındaki yansımasını kullanarak ürettiği eserleri kültürlerarası bir yaklaşım sunuyor. Sanatseverleri sonsuzluktan, kaostan ve hiçlikten başlayan belirsizliğin içindeki netliği, ışığı ve var oluşu anlatan bir yolculuğa davet eden eserler, bir bütünün ve sonsuz bir döngünün parçası olma halini ortaya koyuyor.
210
Beste Alperatın Evren İçinde Evren sergisi ziyaretçileri bekliyor
Beste Alperat Kimdir?ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama bölümünden mezun olduktan hemen sonra İstanbul 'a taşınan Beste Alperat uzun yıllar mimari ve tasarım ofislerinde çalıştı ve restorasyon projelerinde uzmanlaştı. Mimari restorasyon onu daha sanatsal yönüyle buluşturdu. Paris ve İstanbul’da aldığı eğitimlerle tutkusu olan heykel sanatı üzerine yoğunlaştı. Paris'te katıldığı bir workshopta heykeltıraş Pablo Atchugarry ile tanışmasının ardından çalışmalarında tamamen heykel üzerine odaklandı. Japon kağıt katlama sanatı kirigaminin kırılgan görünümlü zarif formlarını dayanıklı dış mekan heykellerine dönüştürerek kendi imza tarzını oluşturdu. UNESCO’ya bağlı International Plastic Arts Association’a üye olan sanatçının eserleri, Paris, Miami, Cannes Londra ve New York gibi şehirlerin sanat fuarlarında sergilendi. Beste Alperat’ın eserleri birçok sanatsever ve koleksiyonerle buluşmaya devam ediyor.
310