turkiye-cumhuriyeti

Moda

Mâzîden Âtîye Zarâfet sergisi

Latife Hanım, Mevhibe İnönü ve Afet İnan’ın elbiselerinin ilk kez bir arada sergilendiği Mâzîden Âtîye Zarâfet, Osmanlı Devleti'nin Son Döneminden Cumhuriyet’in İlk Yıllarına Kadın Kıyâfetleri sergisinde Atatürk'e özel...

Güncel

Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında: Nice Asırlara

Bir asrı geride bırakan Türkiye Cumhuriyeti'nin koruyucuları olarak Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyoruz...

Yurt

17 üniversitenin rektörü değişti

17 üniversiteye yeni rektör atandı

Güncel

30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin yıldönümünde Mistikalem ailesi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Güncel

Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyoruz

Türkiye Cumhuriyeti'nin 98 yaşını coşkuyla ve gururla kutluyor, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz.

Kültür Sanat

Yüz Bin TL ödüllü 100. Yıl Marşı Şiir ve Beste Yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşu’nun 100. Yılına ithafen tüm şair ve bestecilere açık '100. Yıl Marşı Şiir ve Beste Yarışması' düzenliyor.

Kültür Sanat

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binası açıldı

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yeni Binasının açılış töreninde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Şef Cemi'i Can Deliorman yönetiminde konser verdi.

Yurt

Normalleşme takvimi ile LGS ve YKS sınavlarının tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 27-28 Haziran’da, Liselere Geçiş Sınavı 20 Haziran’da, Askeri Öğrenci Sınavı 14 Haziran'da yapılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran’da akademik takvime dönebilecekler.

Kültür Sanat

Eskişehir Cumhuriyet Tarihi Müzesi

Anadolu Üniversitesince kurulan (AÜ) Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş öyküsünün belgelerle ve çeşitli eserlerle sergilendiği Cumhuriyet Tarihi Müzesi,

Kültür Sanat

Atatürk'ün restore edilen görüntüleri ve Bakan Ersoy'un mesajı

Bakan Mehmet Nuri Ersoy'un Cumhuriyet Bayramını Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni ilanıyla ilgili görüntüleri ile kutladı.

Yurt

TBMM, AK Parti, CHP ve MHP imzalarıi ile Kudüs çağrısı yaptı

TBMM'deki 3 parti Kudüs bildirisine ortak imza attı. TBMM Genel Kurulunda, AK Parti, CHP ve MHP gruplarının imzasıyla okunan bildiride dünya devletleri, Doğu Kudüs'ü, Bağımsız Filistin Devleti'nin başkenti tanımaya...

Güncel

Türkiye Cumhuriyeti 94 yaşında

Cumhuriyet Bayramını kutluyor, nice nice Cumhuriyet Bayramında aynı coşkuyu paylaşmayı diliyoruz.