sgk

Yurt

SGK kamu bankaların asgari emekli aylığı promosyonlarını açıkladı

Kamu bankalarından Emekli aylığı alanların promosyon ödemeleri, yaklaşık 2 katına çıkarılarak 8 ila 12 bin lira arasında belirlendi

Yurt

Emekli Sandığı ve Bağ-Kurlular da Erken Emeklilik Kapsamında

23 Mayıs 2002 itibarıyla 3 yıldan az hizmeti bulunan Emekli Sandığı ve Bağ-Kur çalışanlarının da EYT düzenlemesi kapsamında olduğu açıklandı.

Yurt

Emeklilikte yaşa takılanların sorunu ne zaman çözülecek

8 Eylül 1999'dan önce sigortalı olanların emekliliği hak etme koşullarının değiştirilmesiyle ortaya çıkan, kamuoyunda "emeklilikte yaşa takılanlar" olarak bilinen EYT sorunu, milyonlarca kişiyi...

Sağlık

Aile Hekimlerine göre Koronavirüs meslek hastalığı

Covid 19’a yakalanan sağlık çalışanlarının iş kazası ve meslek hastalığı kapsamında olması gerektiğini belirten AHEF, SGK’nın bu alanda adımlar atmasını bekliyor.

Sağlık

Reçete ve faturaların teslim süresi uzatıldı

Sağlık hizmet sunucularının 2019 Mayıs dönemi için SGK'ya teslim etmesi gereken reçete ve faturaların teslim süresinin 21 Haziran'a kadar uzatıldı.

Ekonomi

Emeklilerin zam farkı 26 Temmuz'da yatacak

SGK, Emekli Sandığından emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların fark tutarlarının ödeneceği tarihi açıkladı.

Yurt

SGK'den yalanlama

Sosyal Güvenlik Kurumu, "SGK vurgunu Sayıştay raporuna girdi" başlıklı haberi yalanladı..

Ekonomi

Çölyak komisyonundan hastalara SGK müjdesi

Çölyak hastalarına SGK tarafından 46 ile 120 lira arasında aylık yapılan ödemeler artırılacak ve raporların geçerlilik süresi, 1 yıldan 2 yıla çıkarılacak.

Ekonomi

İstanbul Health Expo yoğun ilgi gördü

İstanbul Health Expo Fuarı ve Kongresi sağlık profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gördü İstanbul Sağlık Fuarı’nda 5 bin 412sektör profesyoneli ağırlandı

Ekonomi

SGK'dan ertelenen sigorta primleri açıklaması

SGK, ertelenen sigorta primlerinin KDV mahsubu yoluyla ödenebileceğini duyurdu.

Ekonomi

SGK'da e-Fatura dönemi başladı

Sosyal güvenlik sistemini daha çağdaş standartlarda yürütmeyi ve insan odaklı hizmet anlayışını artırmayı amaçlayan SGK'da, 1 Ekim itibarıyla e-Fatura uygulamasına geçildi.