sabanci

Şirket

Sabancı Holding, organizasyon yapısını değiştirdi

Sabancı Holding, organizasyonel yapısında değişikliğe gitti

Kültür Sanat

2022 Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali sona erdi

23. Devlet Tiyatroları - Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali; yurt dışından 3, Türkiye’den 4 devlet ve, 3 şehir tiyatrosu ile 12 özel tiyatro topluluğunun katılımıyla 22 farklı oyuna ev sahipliği...

Kültür Sanat

Abdülmecid Efendi'nin Sıra Dışı ve Görünenin Ötesindeki Dünyası

Sanat Dünyasında ses getiren sergilere imza atan Sakıp Sabancı Müzesi, Şehzade’nin Sıra Dışı Dünyası: Abdülmecid Efendi sergisi ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yurt

Ünlü İşadamı Şevket Sabancı vefat etti

Esas Holding Kurucusu ve Sabancı Holding ikinci kuşak temsilcisi Şevket Sabancı tedavi gördüğü hastanede 85 yaşında vefat etti.

Kültür Sanat

Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali başladı

Sabancı Vakfı ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü iş birliğiyle bu yıl 22'incisi düzenlenen "Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali" başladı.

bilimsel

Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri'nin konusu belli oldu

Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri 2021 yılında Korona Sonrası Dünya ve Türkiye konulu araştırmalara verilecek.

Kültür Sanat

Ai Weiwei Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi'e taşınıyor

Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi’nin “Ai Weiwei Mardin”de sergisi 4 Mayıs’ta kapılarını açıyor.

Kültür Sanat

Adana Tiyatro Festivali 27 Martta başlayacak

20’nci yılında festivalin açılışı, Kübalı Havana Compas Dans Tiyatrosu’nun “Küba, Perküsyon ve Dans” isimli gösterisi ile gerçekleştirilecek.

Teknoloji

TEMSA'nın elektrikli otobüsü MD9 electriCITY, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEMSA'nın ürettiği elektrikli otobüsle İstanbul Kongre Merkezi'nden Mabeyn Köşkü'ne gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı eşlik etti....

Yaşam

Adanalı Sevilay, Tarabya'daki Atlı Köşk’e ortak çıktı

Sevilay Sabancı Çınar'ın Sabancı’nın mirasçısı olduğu kesinleşti. 20 milyon dolar alması beklenen yeni ortak için Emirgan’daki 600 milyon dolarlık Atlı Köşk’te keşif yapılacak.