kilic

Kültür Sanat

Münih'teki 2300 yıllık Kelt mezarından katlanmış kılıç çıktı

Milattam Önceki yıllarda Avrupa kıtasında yaşayan Keltlerin ölülerini yaktığı ve kullandıkları eşyaları mezara küllerle birlikte gömdükleri biliniyordu. Ancak mezarda bulunan eşyalar arkeologlar için oldukça sıra...

Güncel

Erkek Kılıç Milli Takımı Avrupa üçüncüsü oldu

Antalya'da düzenlenen Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda Erkek Kılıç Milli Takımı , bronz madalya kazanarak 99 yıllık Türk eskrim tarihinde bugüne kadarki en iyi büyükler Avrupa derecesini elde etti.

Kültür Sanat

Yunanistan’da bulunan kılıcın Türk Korsanlarına ait olduğu sanılıyor

Yunanistan’ın kuzeyindeki bir Hıristiyan mezarında ortaya çıkartılan yüzlerce yıllık kılıcın, bir ihtimalle Türk korsanlarla ilişkisi olabileceği tespit edildi.

Güncel

Ankara Kılıç - Epe Açık Turnuvası sonuçlandı

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından Ankara'da organize edilen Yıldızlar ve Büyükler Kılıç-Epe Açık Turnuvası sona erdi

Güncel

Eskrimde Federasyon Kupası'nın Türkiye şampiyonları

Eskrim sporunda İzmir'de düzenlenen Federasyon Kupasında, Epe, Flöre ve Kılıç branşlarında dereceye giren sporcular belli oldu.

Teknoloji

Türkiye uzaya küp uydu fırlatmaya hazırlanıyor

Uzaya 2021'in ikinci yarısında fırlatılması planlanan KILIÇSAT, gemilerin konum, rota ve kimlik bilgilerinin elde edilmesini sağlayacak.

Kültür Sanat

Patara'da bulunan Viking kılıcı şaşırttı

Patara Antik Kenti'ndeki arkeoloji kazıalarında Viking kılıcı bulan arkeologlar büyük şaşkınlık yaşadı.

Yaşam

Romanya'da 3 bin yıllık kılıç bulundu

Romanya'nın Buzau kentinde taşlık bölgede bir işçi tarafından bulunan kılıcın geçmişinin 3 bin yıla dayandığı açıklandı.

Kültür Sanat

Romanya'da 3 bin yıllık kılıç bulundu

ANKARA (AA) - Romanya'da 3 bin yıl öncesine ait kılıç bulundu.Yerel basındaki habere göre, Buzau kentinde taşlık bölgede bir işçi tarafından bulunan kılıcın geçmişinin 3 bin yıla...

Spor

Eskrimde gümüş madalya kazandık

Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvaları kapsamında, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen organizasyon sona erdi.