Astroloji

Astrolog Şebnem Ekşib'in 2024 yılı burç yorumları

Astrolog Şebnem Ekşib, burçları 2024 yılında bekleyen olası gelişmeleri MAG Ocak sayısında anlattı.

 Astrolog Şebnem Ekşibin 2024 yılı burç yorumları

Koç ve Yükselen Koç: İç Dünyanıza Dönüyorsunuz

2024 yurt dışı ve uzak yolculuklar adına sürpriz gelişmeler senesi. Korkularınızla yüzleşme, yeteneklerinizi, yapmak istediklerinizi ve beklettiklerinizi yeniden değerlendirme yılından geçeceksiniz. Mesleki konularda değişimler yaşanabilir. Hayatınızda hizmet ettiğiniz alanlarda yenilenme ve değiştirmek istedikleriniz adına güçlü dönüşümler 2024’ün ikinci yarısı ile aktif olabilir. 

İlişkilerle bağlantılı 24 Nisan-19 Mayıs arası Venüs, burcunuzda olacak. İlişkiler bu süreçte daha fazla gündeminizde olacak. Mart ve nisan tutulmaları iç dünyanız ve duygusal alanlarda değişimler getirirken, eylül ve ekim tutulmaları iş, mesleki konular ve sağlıkla ilgili dikkati olmanız gerektiğine vurgu yapmakta. Sağlığınıza önem vermeniz gereken bir sene sizi bekliyor. Ayaklar, dolaşım sistemi, sindirim sistemi özellikle dikkat etmeniz gereken sağlık alanları arasında olacak diyebilirim. 

Boğa ve Yükselen Boğa: Hedeflerinizi Yeniden Belirleme ve Kazançlara Dönük Bir Yıl Sizi Bekliyor

Sosyal çevrenizin değişeceği, genişleyeceği, yeni gruplara yeni hedeflere doğru beklentilerinizi yeniden belirleyeceğiniz bir yıl var önünüzde. Duygusal hayatınızda, aşkta ve kişisel alanlarınızda krizler, yeniden yapılanmalar söz konusu. Hedefleriniz ve amaç edindikleriniz adına değiştirmeniz veya vazgeçmeniz gerekenlerle cesurca yüzleşebilir ve seçimler yapmak durumunda kalabilirsiniz. İlişkilerde sabrettikleriniz ya da idare ettiğiniz konularda daha net seçimler ve kararlar verme senesine geçtiniz. 2024 ile birlikte hedefine kitlenen bir ok gibi kazançlar da dahil olmak üzere kendi sınırlarınızı genişletme döneminiz başladı. 

Aşk ve ilişkilerde, mayıs sonu ve haziran aylarında dikkat çekeceğiniz bir süreç sizi beklerken, konfor alanlarınızda ve kişisel işlerinizde daha akıcı bir süreç geçirmeniz söz konusu olacak. 26 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi, ikili iletişiminizde dikkatli olmanız konusunda sizi uyarıyor. Tutulma süreci olan nisan ve mayıs ayları ile eylül ve ekim süreçlerinde; ilişkiler, aşk hayatınız, eğitim ve kişisel alanlarda hızlı gelişmeler sizi bekliyor.  

İkizler ve Yükselen İkizler: Değişim Senesine Hazır mısınız? 

Kariyer, ev ve yuva alanlarınızda değişim senesine geçiyorsunuz. Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, Mayıs ayına kadar sürecek transitinde kazançlar alanında şanslı etkilerden geçmenize destek verecek. İlişkiler ve duygusal alanlarda yaz aylarının girişinde hareketli bir süreç söz konusu ki özellikle bekâr İkizler için yeni ilişkiler, aşk hayatınızda ani gelişmeler söz konusu. Bu yılın tutulma serileri kariyer ve yuva alanlarınızla bağlantılı etkileri tetikleme etkilerini vurgulu kılıyor. 

Bu süreç bekâr İkizler için evlilik gibi statü alanlarınızda da değişimlere ortam hazırlama potansiyelinde olacak. Oldukça hareketli bir döngünün içinde kendinizi bulabileceğiniz 26 Ağustos-20 Ekim aralığında taşınma veya emlak işlerinizle ilgili beklenmedik bir gelişme söz konusu olabilir. Diğer yandan eylül ve ekim aylarında boyunca duygusal hayatınız, aile ilişkileri, partnerinizle olan gerginlikler açısından hareketli günler geçirebilirsiniz. Bu aylar boyunca esnek ve dengede kalmaya çalışmak önemli olacak. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Hayata Bakışınızı Yeniden Biçimlendiriyorsunuz

Yılın girişinde rekabetin ve mücadelenin güçlü ayak seslerini duyacaksınız. Ailevi alanlarda yani iç dinamiklerinizde dengeyi oturtmak ve uzun süredir sessizce mücadele ettiğiniz kişilerle artık daha görünür şekilde savaşmanız gerekebilecek. Yılın ilk yarısı gökyüzü kariyer ve iş alanlarında terfi, yeni bir işe geçiş, var olan veya devam eden konularda fırsatlara açık olma, yurt dışı kontaklarıyla ilgili fırsatlar elde etme adına sizi iş alanlarınızda gelişmelere açık tutma potansiyelinde olacak. 

Duygusal ilişkilerinizde olay ve durumları gözünüzde büyütmeden çözüm odaklı yaklaşımlar, aşk hayatınızda rahat etmenizi sağlayacaktır. Yeni arkadaşlar, yeni bir çevre edinme, farklı grupların içinde olmak adına Jüpiter, yılın ikinci yarısı önünüzü açma, çevrenizden yardım alma imkânları sunacak. 

Aslan ve Yükselen Aslan: Sizin İçin Hareket Zamanı 

Bolluk, şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, Mayıs 2025’e kadar toplum önündeki duruşunuzda, kariyer ve statü anlamında yanınızda olacak. Venüs’ün burcunuzda olacağı 31 Temmuz-24 Ağustos tarihlerinde kendinizle ilgili bakım ve estetik konularını planlayabilirsiniz. İlişkiler adına da bu aralıkta karşı cinsin dikkatini çekerken, duygusal hayatınız ve konfor alanlarınız odak noktanız olacak. 

5 Ağustos tarihinde Merkür gerilemesi burcunuzda başlayacak. Söylediklerinizin yanlış anlaşılacağı bir dönem olabilir. Tam karşı burcunuzda ilerleyen Satürn, size kalıcı ilişkiler kurma konusunda yapmanız ve yapmamanız gerekenleri öğretiyor olabilir. Mart, nisan ve eylül, ekim aylarında etkin olacak güneş ve ay tutulmaları ise artık inadı bırakıp, daha mistik alana yönelmeniz, evrenin işleyişini öğrenmeye çalışmanız konusunda size yol gösterecek.

Başak ve Yükselen Başak: Şans Gezegeni Şans Alanınızda 

Eğitim, farklı kültürleri görme şansı ve kişisel alanlarınızı yeniden düzenleme imkânı sunacak bir yıla giriyorsunuz. Uzun süredir atıl kaldığınız alanlarda, ilerleyemediğiniz maddi konularda, ailevi alanlarda sizi yoran birçok iç meselenin çözülmesinde Jüpiter desteği sizinle. Ummadığınız yerden beklenmedik yardımlar, imkânlar ve fırsatlar, mayıs ile birlikte kapınızı çalabilir. 

Hayli yoğun bir sene sizi bekliyor. Çok koşturacağınız, evde ve dışarda sorumluluklarınızın artacağı ve birçok konuyu kendi başınıza çözmeniz gereken bir süreci de deneyimleyeceksiniz. Venüs yaz aylarının sonunda konfor alanlarınızı rahatlatırken, ilişkiler ve aşk hayatınıza bu süreçte hareketlilik kazandıracak. 

Terazi ve Yükselen Terazi: Konfor Alanınızdan Çıkıp, Sorumluluk Alma Senesi 

Daha önce müdahil olmadığınız bir ailevi mesele, iş yerinde karışmak istemediğiniz bir durum, ilginizi çekmeyen bir konunun birdenbire parçası olabilirsiniz. Çalışmıyorsanız, beklemediğiniz bir yerden gelecek iş teklifi, evde artan sorumluluklar veya günlük rutinlerin hareketlenmesi gibi, sizin dışınızda gelişen yoğun bir tempo bu sene sizi bekliyor olacak. 

Aşk ve ilişkilerde zorlayıcı deneyimler olabileceği gibi, yalnızlığı tercih edebilirsiniz. Bu sene Mars, 20 Ekim itibarıyla ilerleyeceği alanda kariyer alanınızda sizi pasif agresif bir tutum içinde bırakabilir. 20 Ekim’den itibaren iş alanlarınız başta olmak üzere hayatla ilgili mücadelenizde risklere girmeden ve analitik ilerlemeye çalışın. 

Akrep ve Yükselen Akrep: İkili İlişkilerinizde Şanslı Yılınız 

Hayatınızdaki kişilerin, yaşamı paylaştıklarınızın, iş veya hayat ortaklarınızın size destek vermeye gönüllü oldukları bir sene sizi bekliyor. Fırsatlar, teklifler, yeni iş ortaklıkları adına yılın ikinci yarısı hem hareketli hem de şanslı bir sene sizi bekliyor. Taşınma, yer değiştirme, mekân ve iş değişiklikleri adına hareketli zamanlar geçireceksiniz. 

Mayıs ayından itibaren, ikili ilişkileriniz, yurt dışı kontaklarınız ile ilgili şans ve fırsatlarınızı arttıracak. Jüpiter’in Mayıs ile başlayan yeni geçişi ikili ilişkileriniz adına oldukça şanslı bir süreci de başlatmış olacak. Hayatınıza yeni birinin girmesi, devam eden ilişkinizde evlilik veya nişan gibi adımların atılması olası veya çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, bu yıl güzel bir sürpriz olabilir. 

Yay ve Yükselen Yay: Enerjinizi Kendiniz İçin Kullanma Senesi 

Satürn bu yıl da size “Ne yaparsan, kendin için ve kişisel çabalarınla yapacaksın.” diyor. Sosyal alanlarınızla ilgili beklentilerinizi yüksek tutmayın. Kendi sınırlarınızı, muhakeme gücünüzü, farkındalıklarınızı anlama ve deneyimleme senesinden geçiyorsunuz. Satürn size bir yandan gereksiz yüklerinizden özgürleşmeyi öğretirken, aynı zamanda kendi sınırlarınızın, kapasitenizin gücünü de öğretmekte. Bu nedenle yalnızlaşma olarak gördüğünüz, sizden kopan birçok ilişki, dostluk veya arkadaşlık aslında sadeleştiğiniz ve kişisel alanlarınızı daha iyi belirlemeyi öğrendiğiniz bir döngüden ibaret. 

Mayıs ayına kadar devam edecek Jüpiter geçişi, Uranüs ile birlikte size ilişkiler ve duygusal konularda fırsatlar, ani gelişmeler hatta farklı bir ilişkiyi deneyimleme imkânı sunuyor. 

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Değerleriniz Yeniden Yapılanıyor

Bu yıl Satürn, maddi dünyanız ve değerlerinizle ilgili alanda yıl boyunca konaklayacak. Deneyimlerin ve yeniden yapılandırmanın gezegeni size, uğraşarak ve mücadele ederek gelecek kazançlarınızı fısıldarken; sadece maddi alanlar değil her türlü değer verdiğiniz nokta yeniden yapılanıyor. 

Şans ve bereket gezegeni Jüpiter, yılın ilk yarısı ev ve yuva alanlarınızda, sıkıştığınızda yanınıza koşan Hızır misali, kişisel alanlarınızdaki birçok sorunu çözmenize, ev ve aile yaşamınızda hatta emlakla ilgili işlerinizde size destek vermeye devam edecek. İç mutluluklarınıza önem vermeniz, kişisel alanlarınızda kendinizi daha rahat ve huzurlu hissetmeniz bu süreçte olasıdır. Mayıs ayına kadar mutluluğu dışarda değil, içerde arayın. 

Kova ve Yükselen Kova: Yakın Çevrenizden Yardımlar Geliyor

Kardeşler, arkadaşlar gibi yakın çevrenizdeki kişilerden yana beklemediğiniz yardımları alma, kendi kişisel çevrenizin genişlemesi, değer verdiğiniz kişilerin hayatlarında olabilecek güzel sürprizler sizi de mutlu etme potansiyelinde. Bu yıl girişimlerinizle ilgili uğraştığınız, çaba sarf ettiğiniz alanlarda yılın ilk yarısı hızlı ilerlemeniz, beklenmedik sonuçlar almanız olası. 

Kişisel tercihleriniz, kişisel alanlarınız, hayata bakışınız değişiyor. Bu yılın sonunda “Sen değiştin.”, “Sanki başka birisin.” cümlelerini sıklıkla çevrenizden duyabilirsiniz. Yaşamınızdan çıkarmanız gerekenleri gönderirken, yepyeni bir siz yaratma yılına geçiyorsunuz. Ev ve yuva alanlarınızda olmak, sevdiklerinizle daha güvenli hissetmek, iç güvenliğinizi fazlasıyla önemsemek, yılın ikinci yarısı odak noktanız olacak. 

Balık ve Yükselen Balık Burcu: 19 Yıllık Döngü Tamamlanıyor

Bu yıl kişisel hedeflerinizi yeniden belirleme dönemine giriyorsunuz. İlişkiler, hayata bakışınız gibi daha çok öznel alanlarınıza odaklanacak, uzun süredir kendiniz için, erteledikleriniz için adım atma cesareti göstereceksiniz. Rutinleriniz değişiyor. Hayatınızda; dünyevi alanlar, duygusal konular, başkalarıyla iletişiminiz ve ilişkileriniz adına yeni bakış açıları belirleme dönemine geçiyorsunuz. Bir anlamda konfor alanınızdan çıkarak kendinizi ve hedeflerinizi yeniden belirmeniz söz konusu olacak. 

19 yıllık bir döngüyü tamamlıyorsunuz. Bir buçuk yıl boyunca Güneş ve Ay tutulmaları Rahu Balık Ketu Başak aksında gerçekleşecek. Kendinize saygı duyup, cesurca adımlar atabilir ve  “biz” yerine “ben” dönemine geçiş yapıp, kişisel ihtiyaçlarınızın bir ilişkide, işte, bir ortaklıkta, yani başkalarıyla paylaştığınız hemen her alanda ne kadar tatmin edildiğini muhakeme etme eğiliminde olacaksınız. Doğal olarak da bu etkiler ikili ilişkilerde gemileri yakmanıza ve radikal kararlar almanıza neden olabilir.

Ocak 2024 sayısı ile 215. sayısına ulaşan MAG Dergi yeni yıla özel astroloji röportajları, dekorasyon ve yazarları ile www.magdergi.com.tr, Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, TürkTelekom E-Dergi, Magzter, Dijitalbasın, dMags ve https://www.magdergi.com online olarak okurlarıyla buluşuyor. Keyifli içeriğimizi ve gündeme dair gelişmeleri @magdergi Instagram hesabından takip edebilir, Trendyol ve N11.com siteleri üzerinden de MAG Aralık sayısına ulaşabilirsiniz.

Tüm Burçların 2024 yıllık burç yorumu: 2024 Yıllık Burç yorumlarıAstroloji verilerine göre 2024 yılı burçlara neler vaat ediyor? Astrolog Hülya Değer, tüm burçlarının 2024 yılını mistikalem okurları için yorumladı:

 

Astrolog Dinçer Güner: 2024 kahramanlık ve başarı hikâyelerinin yılıAstrolog Dinçer Güner, senenin astrolojik işaretlerini açıkladı....

 

Bu yıl gözlemlenebilecek gökyüzü olayları: 2024 yılı astronomik olaylarıSatürn bu yıl Dünya'ya en yakın konuma gelecek. Tam güneş tutulması yaşanacak ve çok sayıda meteor yağmuru Dünya'dan izlenebilecek... Hangi meteor yağmuru hangi tarihte?

 

Yorumlar