Sinema-TV

Sinema-TV

2. Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali'nde neler var?

Bu yıl 1-5 Kasım tarihleri arasında 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’da düzenlenecek Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali'ni. tanıtım toplantısı yapıldı.

Sinema-TV

Ünlü spor spikeri ve efsane sunucu Halit Kıvanç vefat etti

Türkiye radyo ve televizyonlarının en ünlü spor spikeri usta gazeteci ve sunucu Halit Kıvanç, 97 yaşında hayta

Sinema-TV

Engelsiz Filmler Festivali 2022 Ödülleri verildi

10. Engelsiz Filmler Festivali ödüllerin açıklandığı gece ile sona erdi. Ulusal Uzun Film Yarışması ve Kısa Film Yarışması kategorilerinde ödüle layık görülen isimler ödül sevinci yaşadı.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 21 Ekim Cuma

Bu hafta vizyondakiler 5 yeni film içeriyor. Haftanın yeni filmleri: Aslan Hürkuş Görevimiz Gökbey, Black Adam, Bandırma Füze Kulübü, Utanç, Mihrez 2: Cin Padişahı ve İyi Şanslar Leo Grande

Sinema-TV

Antakya Film Festival'nde Altın Defne Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ödül töreni ile sona eren Antakya 10. Uluslararası Film Festivali, Antakya Belediyesi ev sahipliğiyle, Ansam Kültür Derneği ve FotoFilm organizasyonu ve gerçekleşti.

Sinema-TV

Doctor Who – The Power of The Doctor ile Joidie Whittaker uğurlanıyor

Başrollerinde Jodie Whittaker, Mandip Gill, John Bishop, Sophie Aldred, Janet Fielding ve Sacha Dhawan’ın oynadığı bu özel, uzun metraj çekilen bölümde serinin 13’üncü Doktor’u Joidie Whittaker’ın hikayesi sona...

Sinema-TV

Eurovision'un efsane sunucusu Bülent Özveren vefat etti

TRT'nin ünlü seslerinden, Eurovision Şarkı Yarışması'nın uzun yıllar rakipsiz sunucusu ünlü ses sanatçısı Bülent Özveren, tedai gördüğü hastanede dünya hayatına gözlerini yumdu.

Sinema-TV

Sinemalar Zinciri Cinemaximum’un yeni adı: Paribu Cineverse

Mars Group bünyesinde hizmet veren Cinemaximum Sinemaları ismini ve logosunu değiştirerek, Paribu Cineverse adını aldı. Kripto para platformu, dev sinema salonu markasının isim sponsoru oldu.

Sinema-TV

Ünlü oyuncu Billur Kalkavan vefat etti

Akciğer kanseri nedeniyle uzun süredir tedavi gören oyuncu Billur Kalkavan, hastanede hayata gözlerini yumdu.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta: 14 - 20 Ekim

Sinema salonlarında bu hafta 8 yeni film gösterime giriyor. Vizyondaki yeni filmler; Kadın Kral, Kurtarıcı, Shin Ultramani, Hara, Sevmedim Deme, Cadılar Bayramı Sona Eriyor, Gulliver Dönüyor ve Etkileyici.