Ferda Ercan Uyulan tüm yazıları

Okültizm Uzmanı

Yılın ilk dolunayının etkileri

12-OCAK-2017 YILIN İLK DOLUNAYI VE ETKİLERİ- KURT AY.

Hakkında çok konuşulan bu Dolunay’da, uydumuz yine Güneş ışınlarını Yer'e tamamen yansıtacak şekilde konumlanacak. Artık Ay; engellenmeden enerji akışını alıp dağıtırken, bir Dolunay günü ve ertesindeki 3 gün bize, zihinsel çalışma, dua ve meditasyon için daha güçlü bir tesir olanağı sunacak. 22 derece ile, Yengeç Burcu’nda oluşan Dolunay’a; Güneş, Jüpiter, Pluto, Uranüs arasındaki ağır etkili 4 köşeli bir kare ile, sabit yıldızlar olan ve ezoterik anlamda birbirine zıt kutupsal alanlı Castor ve Pollux da etkin biçimde eşlik edecek.

Bu astrolojik kombinasyon, üzerimize bir hareket ve bir değişim önermesi göndermektedir. Öte yandan, sevgi ve nefret gibi zıt duyguların karşılaşmasını sembolize eder.

Zihni açık, dürüst, yüksek düşünceli ve saf olanların Dolunay döngüsü ile ek manevi kazanç sağlayabilmeleri mümkün; daha duygusal ve kontrolsüz arzu sahibi olanlar ise, döngüler tarafından mutlaka engellenmekte, fazlaca uyartılıp, psikolojik olarak üzülmektedirler.

Kuzey Amerika yerlilerinin Kurt Ay adını verdiği, yılın ilk Dolunayı; Kış ortasındaki soğuk ve güçlü kar yağışı içinde kurtların aç dolaşması nedeniyle Açlık Ayı olarak da adlandırılırdı. Güney Yarımküre’de ise Şimşek Ay.

Elbette bu oluşumun güçlü enerjisi, ruh halimizi ve duygularımızı etkileyebilir, iyi ya da kötümser hissetmeye yönelik bireysel olaylarımız dışında, hızla gelişebilecek toplumsal olaylara yön verebilir. Aysal enerjilerin, Yengeç burcunda Dolunay ile, bazı kilitleri açmaya aday olduğunu da gösterebilir.

Çok iyi, ya da çok kötü hissetmek, iki ayrı uç, siyah-beyaz gibi, şimdi hislerimizi takip edelim; bunlar bizim bir şey yapmamızı sağlarken, bu hislerle; doğru, bilgece ve iyi kararlar vermiş olursak, kendimize güvenerek, güçlü kalacağız. Eğer duygularımız yanlış çıkacaksa, iç sesimizi bir daha dinleyecek ve zihnimizi değiştirmemiz gerektiğini hissedebileceğiz.

Dolunay’ın tam olarak ne hissettiğimizi sağlayacak olması ilginç gelebilir, ancak asıl olgu, bu seferki açı kalıbı ile ilgili. Güçlü duyguları, sağlam hisleri ortaya çıkarmak ve kararlara istikrar kazandırmak ile ilişkili doğruları kuvvetlendirmesi mümkün.

Etkileri en fazla 10 gün sürebilecek devrede, hayatınızdaki iyi insanlara ve hayatınızın olumlu yönlerine odaklanarak, zihninizdeki iyiliğin bağlarını güçlendirir, yapıcı olursanız, otomatik olarak sürecin güzel sonuçları yaygınlaşır.

Dolayısıyla, bu Dolunay yoğunluğu bir şeyi son noktaya götürebilir, gerçeklerin açığa çıkmasına, harekete ve değişikliğe aday olabilir.

Bir iç tutku tetiklenmektedir; yıkıcı insanlar, diğer insanların hayatlarını kontrol etmeyi ve yok etmeyi isteyebilir.

Yapmanız gereken tek şey, kendinizin kat kat yapıcı versiyonu olmak ve ışığınızı içten dışa yansıtmak.

Ferda Ercan Uyulan - Mistikalem.com
www.facebook.com/okultizmveenerji

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ