Yaşam

Bağlanarak zapt edilebilen uçak yolcusu görenleri şoke etti!

American Airlines uçağında koltuğa koli bandı ile bağlanmış kadının videosu görenleri şoke ederken, kadın yolcunun uçaktakilere dehşet anları yaşattığı iddia edildi.

Bağlanarak zapt edilebilen uçak yolcusu görenleri şoke etti!

Olay bir TikTok videosu ile ortaya çıktı. @lol.airee adlı TikTok kullanıcının paylaşaıldığı videonun viral olma olasılığı üzerinde de duruluyor. Ancak  Amerika'nın en büyük havayolları American Airlines personelinin de pandemi sürecinde yolculara sert davrandığına dair çok sayıda iddia var. Federal Havacılık İdaresi'ne Ocak ayından bu yana yapılan 2.500 uygunsuz davranış raporuna göre, özellikle maske zorunluluğuna uymayı reddeden yolculara uçak personeli zorla yaptırımlar uyguluyor...

Ancak seferini tamamlayan bir American Airlines uçağındaki kadının hali, uçak personeli nasıl bunu yapabilir dedirtecek kadar, sıra dışı bir uygulamayı işaret ediyor.

Videoda, birinci mevkiide, kimliği belirsiz bir kadının, vücuduna ve ağzına koli bandı yapıştırılarak koltuğa bağlandığı görülüyor. Videoda, diğer yolcular inişten sonra dışarı çıkarken, uçağın girişinde bekleyen bir polis memuru ve sağlık personeli olduğu görülüyor.

Business Insider sitesinden Sophia Ankel imzalı habere göre; American Airlines uçuşunda sandalyesine bantlanmış kadın, uçak havadayken  inmek için ön kapıyı açmaya çalışarak persole zor anlar yaşattığı için bu hale getirildi. 

Olay, Salı günü Dallas-Fort Worth, Teksas'tan, Kuzey Carolina'ya uçan American Airlines Flight 1774'te meydana geldi. 

TikTok'da videoyu paylaşan @lol.ariee adlı kullanıcı, görüntülerin altına şu notları düştü:  "İki saatlik uçuşun ilk saatinde bir kargaşa yaşandı. Uçuş görevlileri koridorlarda bir aşağı bir yukarı çıkgınca koşuyordu ve adeta fısıldar gibi birbirlerine bir şeyler anlatıyorlardı. Ekip, baş üstü kutularından çantaları indirmeye ancak kimseye ne  ne olduğunu söylemedi. Kimsenin ne olduğunu bilmediği bir kaos yaşanıyordu. Neden sonra pilot interkom üzerinden konuştu ve "uçakta yaşanan kötü bir durum" nedeniyle yolculardan koltuklarında kalmalarını istedi... Uçak inerken, yolcuların yanında oturan bir kabin memuru şunları anlattı: Belirgin bir zihinsel çöküntü yaşayan bir kadının "bir patlama yaşadığını" ve uçaktan inmeye çalıştığını anlattı. Kadın 'Bu uçaktan inmem lazım, beni bu uçaktan indirmeniz lazım!' diyerek kapılara vurmaya başladı. Kadının saldırganlaştı, kendini tutmak isteyen görevlileri  ısırdı, onlara tükürdü. Mürettebat da onu sakinleştirmek için ağzını bantlamaya ve onu koltuğa bağlanaya mecbur kaldı..."

@lol.ariee'nin notlarına göre; kadın çok korkmuştu ve yaşananlar kadının kontrolü dışındaymış gibi görünüyordu...

mistikalem.com

Yorumlar