Yaşar İliksiz tüm yazıları

Yaşar İliksiz

Ya İslamiyet'i ve Sosyalizm'i sömürenler?

Merhum Çetin Altan, çok uygulardı bu taktiği. Yazılarının güncelliğini kaybetmediği ve sorunların yerine saydığını ispat için, sık sık eski yazılarından örnekler sunardı okurlarına. Doğal olarak o yazılar her ne kadar eski olsa da gündeme cuk otururdu... Yanlış anlaşılmasın, "ben demiştim" ukelalığı değil bu...

Bu fakirin mazide fazla yazısı yok. Sevinsem mi, üzülsem mi bilemiyorum ama o yazıları bugün dönüp okuduğumda Çetin Altan usta gibi hepsinin güncel olduğunu ve sorunların yerinde saydığını hissediyorum... Sanıldığı gibi acı verici bir hal bu.... İnsan oğulları olarak tarihten ibret alamadığızı tekrar, tekrar hisssetme acısı....

İşte 04.08.2008 02:26 tarihli haber7.com sitesinden örnek bir yazı...

Ya İslamiyet'i ve Sosyalizm'i sömürenler?

Tarihin bir dilimini, zamanın tamamına üstün tutma hastalığına yakalanmış kör felsefeciler gibi zaman üstü algılanması gereken kavramlarda dahi dönüp dolaşıp konuyu Atatürk'ün görüşleri ile sınırlandırmaktan öte geçemeyen ve kendi Atatürk'ünü  tarif eden yazar  "Burada acı olan, herkesin kendisinin bir Atatürk'ü olmasıdır" diyordu.

Ve "Eli kanlı çeteler, darbeciler, faili meçhul cinayetleri işleyenler, Balgat katliamını yapanlar, Doğan Öz'ü öldürenler de sözde Atatürkçü! Kenan Evren de “Asmayalım da besleyelim mi” deyip 17 yaşındaki Erdal Eren'i idam ettirirken, dağlara taşlara Atatürk heykeli, büstü yaptırıyordu. Kıyımlar, faili meçhuller hep sözde Atatürkçülük adına yapıldı bu ülkede" cümleleriyle bazı siyasi çevrelerin asla kabullenmek istemediği gerçeklerin altını bir kez daha çiziyor.

Bu cümlelerin altına imza atarım. Hatta söz konusu kişilerin Atatürkçülüklerinin sözde değil özde olabileceğinin dahi düşünülmesinde yarar görürüm. Fakat herkesin inancı kendine. Zaten değinmek istediğim konu da o değil.

Bu fakirin bu yazısının hedefi, Çetinkaya'nın yazısının bu bölümününden hareketle, zil takıp oynayan,  "Bakın işte hepsini Atatürkçüler yapmış, ah bu Kemalistler!" diyen pişkin kişi ve kesimler!

Evet Çetinkaya haklı. Yukarıdaki eylemleri işaret ettiği kişiler yaptı! Peki, onların suç ortaklığını yapan ve  onlara alkış tutanlar kimlerdi?

Atatürk'ü sömürenleri yerden yere vururken kendi siyasi öncüllerini süttten çıkmış ak kaşık görenler ne zaman İslamiyet'i ve Sosyalim'i sömürenleri yazmaya cesaret edebilecek?

Ne zaman Çetinkaya gibi başına sözde kelimesi koyarak dahi olsa "Eli kanlı çeteleri, darbecileri, faili meçhul cinayetleri işleyenleri, katliam yapanları alkışlayan ve destekleyenler de sözde Müslüman'dı ya da sözde Sosyalistti)! Kıyımlar, faili meçhuller hep sözde Atatürkçülük adına yapılırken, ekmeğine yağ sürülen sözde Müslümanlar ve sözde Sosyalistler onlara destek verdi ve hatta tetikçilik etti bu ülkede" diyebilecek?

Hasımlarımız "tu, kaka" siyaseti aşılmadan Türkiye'nin ana sorunlarına çözüm bulunamaz!

Yaşar İliksiz - Mistikalem.com

yasar@yasariliksiz.com

@yasariliksiz

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ