Ferda Ercan Uyulan tüm yazıları

Okültizm Uzmanı

Venüs - Jüpiter kavuşumu ve Güneş tutulması

27 AĞUSTOS 2016 VENÜS - JÜPİTER KAVUŞUMU, EZOTERİK ANLAMLAR VE YILIN SON GÜNEŞ TUTULMASI.

Ahlaki, ruhani ve kültürel bir inişin, aç gözlülüğün sonucu olan çöküş ve uzanmak istediği yıkım, bize en açık örnekleriyle, yaşam ve etik dersleri çıkartırken, tetiklenen terör ve toplumsal olayların sonucunda gelen acı kayıplarımızla, tüm şehitlerin üzüntüsü içimizi kaplıyor. Şimdi, Venüs ve Jüpiter ışığında durup bir an gözlerinizi kapatın, derin nefes alarak sakin, gizli, güvenli bir sükunet alanı içinde sevgi, saflık, şifa içinde ışıldayın. Bu gece, gökyüzünün en parlak iki gezegeni Venüs ve Jüpiter kavuşuyor.

Güneş tamamen indikten sonra, günbatımı yönünde bulutsuz her ufuktan, en iyisi de, günbatımından 30 dakika sonrasında, Venüs - Jüpiter kavuşumu net bir halde izlenebilecek.

Ezoterik Astrolojide, en olumlu işaretleri toplayan bu kavuşum, niteliklerin gelişmine yol açan refahı ve güçlü iyiliği, eşler arasında anlayışı, iyi şansı, sevgiyi yükselten bir akışı düzenlemeye yardımcı oluyor.

VENÜS - JÜPİTER KAVUŞUMU NE ANLAMA GELİR?

Bu kavuşumun en güzel yanı, kavuşumun enerji formlarının; tıpkı, bahçeye dikilecek tohumların, yapılan yemeklerin, dile gelen iyi söz ve duaların bereketli olmasına benzer. Bu aracılık ile, ifade edilecek duygular netleşir, mistik bir birlik oluşur.

Jüpiter, Kral gezegen ile Venüs kraliçe Anne birlikte. Soyluluk, sanatsallık, güzellik, güvenlik, iyimserlik ve büyüme bu iki gezegenle ilişkili olgular.

Akan enerjiye uyumlanan bir taşın adını vermek gerekirse, elbette Ametist. Bu taşla, ince enerjiler taşınır, sakinleştirici bir uyumla, Ajna Çakra’nın frekansı hareketlenir. En iyi iç yaklaşım titreşimi; anlayış, azim, kendini kontrol ve sükunet üzerine kurulmalıdır. Kavuşumda doğanların, talihlerinin parlak, güzel, iyi yapılı ve çok güçlü olacakları öngörülür.

Milattan öncesindeki yıllarda bu kavuşum, bir çift yıldız gibi göklerde görüldüğünde, müneccim astronomlar bir dönemin kapanışını ve başka bir dönemin başlangıcını sembolize ettiğini ve önemli kişilerin doğacağını düşünmüşlerdir.

Gelecekteki Venüs Jüpiter kavuşum tarihleri:

27 Ağustos 2016
13 Kasım 2017
22 Ocak 2019
24 Kasım 2019
11 Şubat 2021
30 Nisan 2022
2 mart 2023
23 May 2024
12 Ağustos 2025

1 EYLÜL 2016 GÜNEŞ TUTULMASI.

1 Eylül 2016 tarihinde, Neptün Dünya'ya en yakın konuma gelecek.

Afrika ve Madagaskar ile, güney tropikal bölgelerde görülecek olan, yılın ikinci ve son Güneş tutulması olan bir halkalı tutulma ise, yine 1 Eylül 2016 günü gerçekleşecek.

Bir sonraki tam Güneş tutulması ABD'de ve 21 Ağustos 2017’de beklenecek

Ferda Ercan Uyulan / Okültizmveenerji Kitap.
www.facebook.com/okultizmveenerji

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ