Jyotishi Dr. Lale Dinç tüm yazıları

Jyotishi, astrovedik uzmanı

Vedik yeni yıla girerken

VEDİK YENİ YILA GİRERKEN…

Sözüm , vedik haritalarında Güneş’i kuvvetli olanlara değil.
Güneş yerleşimi zayıf olanlara.

Hazır vedik yeni yıla girmişken ve Güneş’in yönetimindeki Aslan burcunda Jupiter ve Ay arasında Gaja Kesari olumlu yogası gerçekleşmişken , bu dönemi çok iyi değerlendirmeli.

Güneş, vedik Koç burcunda 10° de yücelik olur.. 24 Nisan’da bu gerçekleşiyor.. Şu anda bile neredeyse yücelik olmuş kadar olumlu durumda.. En azından bir miktar da olsa, Aslan burcundaki olumsuz Jupiter-Rahu yogasını bertaraf etmeye çalışıyor.

Güneş, senede sadece 1 kez yücelik olur ve bu mükemmeldir.. Hepimizin ruhumuzla , amaçlarımızla, hedeflerimizle sıkı bağlar kurduğumuz haldir bu.. Yaratıcılığımızın arttığı, fırsatları daha iyi gördüğümüz zamandır. Böylece dış problemler kolayca hallolur.

Güneş’imiz haritalarımızda her ne durumda olursa olsun , hepimiz için yaratıcılığın zirve yaptığı , kendimizi ve yaptıklarımızı daha da seveceğimiz bir dönemdir..

Bu dönemin ışığından ne kadar iyi yararlanırsak, sene boyu da öyle gider. Hem Merkür de Güneş ile beraber şu an… Yani para mevzuları…

Bir sakıncamız var.. 24 Nisan civarı, pek de dışarıya açılmak ve dışarıda olanları fazla ciddiye almak doğru değil. Çünkü Akrep’te zaten rx Saturn ve rx Mars bir arada ve bu sakıncalı gezegenlere Ay da ekleniyor ve eğer dış dünyanın sorunlarına fazlaca dalarsak, içsel olarak yarattıklarımızın yönü de olumsuza dönüyor.

Bunu istemeyiz..

En en güzeli, işte bu dönemde mümkün olduğu kadar yapıcı, kararlı, depresyondan uzak kalmalı , aktif olmak istiyorsak, dışarıdan gelen engellere aldırmaz bir vaziyette tam mücadeleci olmamız şart.
Güneş’in yücelik olması , Yengeç , Akrep ,Yay ve Balık burçlarına hayli olumlu olarak yansıyacaktır.
Ayrıca hepimizin rasi haritalarında 3 – 6 – 11 ve en güçlü olarak da 10. ev çok kuvvetlenecek, bunlarla ilgili meseleleri çözüm yoluna koymak kolaylaşacaktır.

Haritalarınızda bu evlere bakın .. Hangi durumlarınıza çok dikkat edeceğinizi görün.

Diyelim ki epeydir hastasınız,ne yapsanız bir türlü iyileşemediniz , artık iyileşmeniz kolaylaşır . Elbette kendiliğinden olması yerine, önünüze yollar ve fırsatlar çıkar.. Bunlara çok dikkat etmek gerekiyor.
Profesyonel hayatınızda fırsatlara çok çok dikkat edin.. Patronla her daim iyi geçinin, hele ki bu sıra .. Onun gözüne girmeye uğraşın..

İdealleriniz için çizelgeler hazırlayın.. Hedeflerinizi yazın.. Belli bir zaman dilimi koyun ve gerçekleştirmek için yola çıkın..

Bu yolun, bu sene geri dönüşü yok, bilmemiz iyi olur..
Hepiciğinizi koskocaman öptüm..
Ben de vedik yeni yıla işte böyle girmeyi tercih ediyorum.

Jyotishi Dr. Lale Dinç - Mistikalem.com
info@astrovedik.com / 
http://www.astrovedik.com

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ