Jyotishi Dr. Lale Dinç tüm yazıları

Jyotishi, astrovedik uzmanı

Vedik Dolunayı: 24 Aralık'a dikkat

SİSLİ BİR GELECEK

18 Ağustos 2016 Perşembe ( Jupiter günü) öğlen 12:06 civarında Vedik Kova burcunda Dolunay ve kısmi Ay tutulması var..

Olay doğal zodyakın 10. evinde ve tam da Rahu-Ketu transit aksında gerçekleşiyor.
Rahu veya Ketu ile bir gezegen beraberse , her iki Ay düğümünün başlıca görevi, bu gezegeni karartmaktır.. Böylece gezegen, o burçtaki işlevini yerine getiremez..

Örneğin Aslan burcunun yöneticisi Güneş , kuzey Ay düğümü açgözlü midesiz Rahu ile beraberse , en başta iç sesimizi duymaz hale geliriz.. Doğal zodyakın 5. evinde bu kararma oluyorsa , bu evi ilgilendiren çocuklar, eğitim, guru ile temas , hedefler için yapılan planlar çalışmalar gölgede kalır.. Boşa gidebilir..
Yine karma evi olan 10. evde Ketu ile beraber Ay varsa hayatı sürdürmek için yaptığımız tüm çalışmalarda gevşeklik, terslik, sıkıntı , bıkkınlık , ters bakış açıları , yanlış kararlar , aldanışlar, hatalar, kazalar vs ile karşılaşabiliriz..Çünkü zihin aşırı çalışmaktadır.Hırsızlık, planlı şiddet eylemleri için potansiyel zemindir. Geçmişten gelen çok saklı özel sırlar yerlere saçılıverir… Ancak insanlar bunları göremez.

Bakınız : http://www.astrovedik.com/gecmis-yasam-baglari-karmik-aks/

Sitede Ketu –Rahu’nun diğer gezegenler ile yaptığı yogalar açıklanıyor.
Böylece ,18 Ağustos Kova dolunayı hayli verimsiz oluyor..Nitekim Kova yöneticileri olan Saturn ve Rahu ağırlıklarını belli ediyorlar..Saturn , zaten Akrep yöneticisi Mars ile beraber.. Ketu ise Saturn evinde..
O halde eylemlerimiz, zihnimiz , bu yaşam planında, aktif yaşamak için çabayı, doğru kodları nereden alacak? .

Güneş ana aydınlatıcı , Güneş’ten alacak.. Ya Güneş, hırslı açgözlü Rahu ile karartılıyorsa? Üstelik ilişkiler , aşk ve sanatın gezegeni Venüs ve medya, gençlik , iletişim gezegeni Merkür de hep beraberse?
Yeryüzünün grileştiği, zihin kirliliğinin eyleme dönüştüğü , akıl ve iradenin iblisin tarafını tuttuğu ,ama bunun yanısıra devrim niteliğinde, ucu boş kararların alındığı dönemdir.. Tecavüz ve şiddet eylemleri iyice göze görünür hale gelir..

Güneş 17.Ağustos 2016’da öz burcu Aslan’a geçiş yapıyor..Üst planda da Magha nakşatrasında ( yöneticisi Ketu ) ..
Böylece bu Dolunay “Geleceğin Belirsiz Olduğu” bir dolunay haline geliyor.

Pek çok ünlü kişi, yıllarca uğraşarak elde ettikleri şöhreti, çok acı şekilde bir anda kaybedebilir..

Güneş 1 ay boyunca Aslan’da Rahu ile beraber.. Bu nedenle , her Ay Kova transiti zamanları tekrar tekrar aynı olaylar yaşanabilir..

2016 başında verdiğim Sarpa Mantra, 1 ay boyunca gölgelenecek olan Güneş’i ve yeterli ışığı toplayamayacak olan Ay’ı rahatlatır.. Sarpa Mantra ile ilgili sesli bilgiyi sitemde bulabilirsiniz.

Kova Dolunay’ı ülkemiz geleceği için şer planlar yapan teröristler ve işbirlikçilerin, sisler ardında kalıp, kolayca gizlenip, yeni planlar yapması için bir fırsattır… Akılları sıra , dün olmadı, yarın verelim gibi intikam amaçlı sakat bir zihniyet bu karanlık zamandan yararlanabilir..

Bu anlamda 24 Ağustos 2016 günü ve civarı çok önemlidir..,

Jyotishi Dr. Lale Dinç - Mistikalem.com
info@astrovedik.com / 
http://www.astrovedik.com

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ