Jyotishi Dr. Lale Dinç tüm yazıları

Jyotishi, astrovedik uzmanı

Vedik Astrolojide boşanma belirtileri

BOŞANMA GÖSTERGELERİ ve JYOTİSH

Hayat tüm güzellikleri, aksaklıkları, engelleri ve sevinçleriyle akıp gidiyor.

Dünyadaki 7.5 milyar insanın binyıllardır en büyük hasreti AŞK’ı tatmak ve evlilik ya da ciddi beraberlik yoluyla bunu resmileştirmek. Hiçkimse, sonunda nasılsa ayrılık var diye düşünerek evlenmiyor.

Kimileri evliliğe hasret bekliyor... Para ve kariyerden bile önce gelen bu hasretleri içlerini yakıyor. Ruh eşlerini bekliyor bazıları, bazıları da çok yalnız hissediyor.

Eşlerini bulduklarına inandıklarında en güzel törenlerle dünya evine giriliyor,her ülkenin törelerine göre.Gözler ve yürekler ışıl ışıl.

Sonra bu evliliklerin % 60 ‘ı pek çok nedenle yıkılıyor.. “Aşk bitti , aldattı, ilgisiz, kalpsiz, şiddet düşkünü, ailesine bakmıyor, aşırı kıskanç, bencil “ gibi “sen” merkezli suçlamalar mazeret olarak gösteriliyor.Yüzler asık, gözlerin feri bitmiş , yürek sızlamış, iç yarası tarifsiz.

KİŞİNİN KİM OLDUĞU DOĞUM HARTASINDA BELLİDİR

Oysa kişinin kim olduğu, doğum haritasında en ince detaylarına kadar var..

Beraberlik kurmayı düşünen bir çiftin uyumluluk haritasından ziyade, en ince detayına kadar tek tek haritalarına bakmak bile yeterli. Numeroloji, uyumluluk testleri, yükselen burçlar, ay yıldızları uyuyor mu gibi ayrıntıların çok fazla gereği yok.

Sadece Doğum haritasında bile, kişinin AŞK, EVLİLİK manasında nasıl bir rota çizeceği apaçık belli oluyor.

Önce evlilik aksamalarına bakalım..

Evlilik gecikmelerinde bir haritada en önce nereye bakılır.?

Vedik Astrolojiyi bir miktar biliyorsak, evlerden, gezegenlerden konuşarak yorum yaptığımızı da biliriz.

Vedik Astrolojide sayıları 144 ü aşan haritalarımızın her birinde 12 ev var.. Her evin yönetici gezegeni var.. Evler ve gezegenler birbirlerine , hayatınızın gidişini gösteren açılar yapıyorlar.

Örneğin 2. ev dil, konuşma yeteneği , aile serveti , aile işlerine bakarken, 4. ev aile hayatınız , ailedeki insanlarla ilişkilerinizi belirler.. 5. ev romantizm, aşk, yaratıcılık , çocuklar, eğitimle ilgili iken , 7. ev evliliği belirler.

EVLİLİKTE GECİKMEYİ ETKİLEYEN GEZEGEN

Evlilikte gecikmeyi belirleyen en önemli gezegen SATURN.. Saturn 7. evi yönetiyorsa, 7. eve yerleşmişse, 7. eve açı yapıyorsa kişinin evliliği gecikir.

Evlilik resmi bir ittifaktır.. Saturn hayatımızda herşeyin düzgün, doğasına uygun ve zamanında olmasını ister.. Saturn asla evliliği red etmez.. Tam tersine evlilik manasında da , yeterli olgunluğa ulaşmamış bireylerin önüne pek çok engeller, kısıtlamalar koyarak, kişinin farkındalığının artmasını ve olgunlaşma vaktinin gelmesini bekler.

Erken yaşta yapılan pek çok evlilikler, yanlış akitler olduğu için, ileri yaşlarda boşanma ile sonuçlanıyor.. Saturn etkisi ile olgunlaşan kişi, ilk başta yaptığı yanlışın farkına varıyor.

Sadece doğum haritasına bakarak , kişinin neden bir türlü o mutluluğu yakalayamadığını , evli ise neden huzuru bulamadığını görebiliriz.
Yükseleni Oğlak ve Kova olanlarda Oğlak bu dünyada kendi karması ile büyük ders yaşayan burç.. Kova , karmasını bu dünyada birlik inancıyla birleştiren ve kendinden ziyade hizmete yönelik burç. İkisinin de yöneticisi SATURN.

Oğlak yükselende 7.  ev Yengeç (yöneticisi AY), yükselen Kova’da ise 7. ev Aslan (yöneticisi Güneş ). Saturn işte bu Ay ve Güneş evlerine görünüm verirken, zihni ve ruhu daha da olgunlaştırmak ister, evlilikler bu yüzden bir türlü gerçekleşemez ve gecikir.. Yaş ilerler ve hasretle evlilik beklenir.

Yine de bu kişiler erken yaşlarda evlilik yaparsa, ortada aşk bile olsa Saturn sayesinde çok iniş çıkışlı bir evlilik yaşarlar. Çünkü ağır karmik yükle gelmiş Oğlak ve Kova kişileri, Saturn’ün özellikle genç yaşlarda yüklediği dersleri almak mecburiyetindedirler. Olgunlaşmaları böyle olur. Bu manada, bu tarz kişilerin eşleri de çok çok olgun olmalı ki, evlilik sürsün, bu da mümkün.

Bu kişiler genelde, orta yaşlarda mutluluğu bulurlar. 35-40 yaşları..
Saturn bu manada en önemli etkenlerden birisi. Elbette haritada kurtarıcı göstergeler varsa bu senaryonun geçerliliği azalıyor. Örneğin Saturn’e veya Saturn evine sağlam bir açı yapan Jupiter, durumu hayli kurtarıyor.

Bazı kişiler neden hiç evlenmemeliler? Haritada bunun göstergesi ne olabilir? Kimdir bu kişiler?

KETU, Güney Ay Düğümü 7. evlilik ve mutluluk evinde yerleşmiş kişiler..

Ketu, tamamen karmik sanal gezegen. İç dünyanın ve karmik yüklerin aydınlatıcısı.Geçmiş yaşamların gezegeni.. Ketu bir haritada yerleştiği eve göre , o evin özelliklerinden feragat edilmesine yol açar.

7. eve yerleşmiş Ketu'su olanlar “Evlilik bana göre değil , evlilik ve ciddi beraberlikten haz almam , bu tarz sorumluluğu yüklenemem “ düşüncesindedirler.. Aşk evlilik çocuklar aile pek onlara göre değildir.. “Evlilik aşk da neymiş..Yalnızlık iyidir, ben ruhsal dünyamda daha mutluyum “ derler. Veya tam tersine tek eşlilik yerine, zaten manalı bir kurum olan evliliği boşverdikleri için, çok eşlilikle seks manyağı dahi olabilirler.. Hangi yolu seçerlerse.

Yine de 7. evinde Ketu yerleşmiş kişiler evlenebilir.. Eğer Saturn veya Jupiter haritada mükemmel yerleşmişse.. Ama bu kişiler evliliğin büyük sorumluluğunu taşıyamayacak yapıda olabilirler.

Kavgalı çiftlerin astroloji haritaları

Gelelim sürekli kavga eden, evliliğinde şiddet ağırlıklı olan çiftlere..
Bu çiftlerde en önemli özellik 7. evlerinde RAHU Kuzey Ay Düğümü yerleşmiş olması. Rahu, bulunduğu evi gölgeler, onu maddileştirir, ilüzyonlar yaratır. Bu evde bir de MARS varsa , Rahu-Mars 7. evin özelliklerini mahveder... Oysa aşk, saygı ve sevgi ,maddileşmeye başladığında kıyamet kopar.

Çiftlerden birinde 7. evinde Rahu varsa, kişi kendisini dünyanın merkezi zanneder.. O evlilikte olur olmaz herşeyi ister. Diğer kişi daima gölgede kalır ve boyun eğmesi istenir.. Sanki karşısındaki bir kraldır/kraliçedir. Zaten bu tarz kişiler toplumda daha çekici bulunur ve bu yüzden aldatmaya da meyillidirler. Bu tatminsizlik nedeniyle birkaç kez de evlenebilirler... Tabi haritalarında pozitif bir gezegen açısı alıyorlarsa , bu zararlı etkiler hafifliyor.

Mars 7. evde büyük tartışmalarla kendini gösteriyor. Mars asker, savaşçı, hırslı, yakıcı, tutucu bir gezegen. Evlilik evinde, özellikle Rahu birleşimi ile, beraberliklerde büyük tartışmalar, şiddet söz konusu olabilir.

Ayrıca 7 . evde RAHU-AY, RAHU-VENÜS kavuşumu olanlar da ne yazık ki , Rahu’nun, evliliğin gerçek manası olan aşk ve saygıyı gölgeleyen tutumu nedeniyle, kavga ve tartışmaya eğilimli oluyorlar.

Ancak tabi bunlar sadece çok ana belirleyiciler.. Her Rahu-Ay , Mars, Venüs kavuşumu olanda mutlaka tartışma olacak değil.. Çok ayrıntıya bakmak gerekiyor.. Gözünüz korkmasın.

ARTIK BOŞANIYORUM:

Haritada herhangi bir evde en belirleyici etken VENUS - GÜNEŞ kavuşumu kişinin boşanmaya eğilimi olabileceğini gösterir. Bir manada 2 , 4 , 5 , 7 , 8, 9. evlerde bu kavuşum olduğunda hem, bir anda parlayan AŞK , ardından da bir anda yanan AŞK mümkündür...

Çünkü Güneş parlaktır, yakıcıdır.. Oysa Venüs AŞK ve EVLİLİK belirleyicisidir.. Eğer AŞK bir şekilde yanarsa ne olur? Venüs’ün verdiği bu şahane enerjiyi buharlaştıran kavuşum, Venüs-Güneş arasındaki açının 7 dereceden az olduğundadır.. Venüs aşkı ve o harika başlayan beraberliği yanar kül olur.. Ne olduğunu anlamazsınız bile.

Venüs-Mars ‘ın kavuşumu da zarar verse de, bunlarda daha ziyade hırs ve tartışmalar söz konusudur.. Boşanma belirleyicisi pek olmaz.. Ama boşanmaya giden yolda bir etken olabilir.

Eğer Jupiter , Güneş-Venüs kavuşumuna güzel açı yapıyorsa, evlilik kurtarılabilir.. Jyotish’de her zaman çareler var.

Haritalarında bu tarz kombinasyonlar olanlar ne yapmalı?

Bu kişiler mutsuzluğa mahkum mu kalacaklar?

Elbette HAYIR..

Jyotish ile özellikle kendi haritalarının en ince detaylarına kadar inceletecekler... Evlilik için zararlı yerleşimler varsa, bunları, özellikle DAVRANIŞ değişiklikleri ile düzeltecekler, mantra ve yajnaların yararı var... Değerli ve yarı değerli taşların kullanımı ise inanca bağlı.

Evlenmeyi planlayanlar da, eş adaylarının haritalarında bu tarz kombinasyonlara yer var mı diye inceletecekler. Ve AŞK doğrultusunda, eminim kendileri için en doğru kararı verecekler.

AŞK - SEVGİ - SAYGI üçlemesine, hayallerinizin de ötesinde kavuştuğunuz bir yaşam diliyorum tüm yüreğimle.

Jyotishi Dr. Lale Dinç - Mistikalem.com
info@astrovedik.com /
http://astrovedik.blogspot.ae/

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ