Uzaylıların mesajları keşfedildi iddiası

Bilim insanları, uzayın derinliklerinden gelen sıra dışı bir dizi mesaj kayda geçtiler.

Uzaylıların mesajları keşfedildi iddiası
İlginizi çekebilir

Independent’ın web sitesinde yayımlanan haberde, söz konusu iddiaların Pasifik Astronomik Toplumu Bilimsel Yayın Dergisi’nde yer alan bir makalede dile getirildiği belirtildi. ABD’li bilim adamı uzaylılara ait olduğunu iddia ettiği fotoğrafları yayınladı

Habere göre; Kanadalı bilim insanları, uzayda bulunan 2,5 milyon yıldızı inceledi ve bunların yalnızca 234 tanesinde belirli modülasyonlar tespit etti. Yapılan çalışmada bu yıldızlarda tuhaf davranışlar keşfedildi.

Kanada’nın Quebec eyaletinde bulunan Laval Üniversitesi’nden EF Borra ve E Trottier yazdıkları makalede, çalışmaları sırasında dünya dışı akla ait olduğu tahmin edilen sinyallerle birebir aynı şekle sahip sinyaller tespit ettiklerini vurguladı.

Ancak, ikili, ortaya attıkları tezin farklı ekipmanlarla aynı sinyallerin takip edilmesiyle yapılacak bir çalışmayla doğrulanmaya muhtaç olduğunu da ifade etti.

Stephen Hawking ve Mark Zuckerberg gibi isimler tarafından desteklenen ve bu yıl içerisinde uzaylıların gerçekten var olup olmadığını incelemek amacıyla kurulan Breakthrough Listen girişimi de bu mesajların tespit edilmesinin umut verici olduğunu belirtti.

Mistikalem.com

 

 

 

 

 

 

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ