Ünlüler nasıl sağlıklı kalıyor?

Gülben Ergen, Çağla Şikel, Arzu Sabancı, Demet Kutluay, Belçim Bilgin Erdoğan, Ley­la Ala­ton, sağlıklı yaşam sırlarını paylaştı.

Ünlüler nasıl sağlıklı kalıyor?
İlginizi çekebilir

 Ünlülerin sağlıklı yaşam sırları

Sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri sunucu Ece Vahapoğlu’nun yeni kitabı ‘Ece Gibi Hisset’ için sağlıklı yaşam sırlarını anlattı. Birçoğunun ortak noktası ise, sağlıklı kalmak için hayata pozitif bakmak gerektiği oldu.

Gülben Ergen: Sağlıklı yaşamak için önce şükrederim. Sahip olduğum ruh ve beden sağlığının bir lütuf olduğunun farkındayım. Şükür, var olanı çoğaltır. Bunun dışında doğal beslenirim.

Ley­la Ala­ton: Sağ­lık­lı ya­şa­mak ve iyi his­set­mek için açık ha­va­da her gün tem­po­lu yü­rü­rüm. Sağ­lık­lı bes­len­me­ye ça­lı­şı­rım. En önem­li­si ise  ne­ga­tif, olum­suz ve de ener­ji­mi emen in­san­lar­dan uzak du­ru­rum.

Belçim Bilgin Erdoğan: Bir kere sabah uyandığım an itibari ile her şeye pozitif bakmaya çalışıyorum ve orada kalmaya özen gösteriyorum. Her yeni günü hediye gibi yaşamaya çalışıyorum. Bunun dışında yürüyüş, squash ve bazen pilates yapıyorum.

Demet Kutluay: Kış ay­la­rın­da her gün ta­ze na­ne, may­da­noz, sa­la­ta­lık, ta­ze zen­ce­fil, ıs­pa­nak­tan olu­şan ye­şil su­yu­mu içe­rim. Üze­ri­ne de dört­te bir çay ka­şı­ğı zer­de­çal ve çe­kil­miş çö­rek otu ko­ya­rım.

Arzu Sabancı: Ku­la­ğı­ma ku­lak­lı­ğı­mı ta­kıp, mü­zi­ği­mi din­le­ye­rek açık ha­va­da yü­rü­mek ba­na çok iyi ge­li­yor. Seb­ze, mey­ve ve yo­ğurt ağır­lık­lı bes­le­ni­yo­rum.

Çağla Şikel: Doğru nefes almak, sağlıklı bir vücut ve ruh sağlığı için çok önemli; bu sebeple nefes çalışmalarımı hayatımdan eksik etmem. Ayrıca spor da hayatımın vazgeçilmezi. 5 yaşından beri dans ediyorum.

BUGÜN GAZETESİ

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ