Uludağ'da turistlerin kar sevinci

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar yağışı Arap turistleri sevindirdi

Uludağ'da turistlerin kar sevinci
İlginizi çekebilir

Alınan bilgiye göre, gece yarısı başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle Uludağ'da hareketlilik başladı.

Kar kalınlığının 6 santimetreye ulaştığı, sıcaklığın eksi 7 dereceye düştüğü Uludağ'da "oteller bölgesi"nin beyaza bürünmesi, işletmeciler kadar Arap turistleri de mutlu etti.

Kar yağışını duyduktan sonra Uludağ'a akın eden Arap turistler, karlar üzerinde yürüyüş yaparken, çocuklar da kar topu oynayarak eğlendi.

Suudi Arabistan'da bankacılık yapan ve 10 günlük iznini geçirmek için Bursa'ya gelen Haşim El Hamşi (25) hayatında ilk kez kar görmenin şaşkınlığını yaşadığını ve arkadaşlarıyla birlikte bunun keyfini çıkardığını söyledi.

Uludağ'daki kafe işletmecilerden Mehmet Beşik de kar yağışı nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin bölgeye gelmeye başladığını belirtti.

Özellikle Arap turistlerin ilgisinden memnun olduklarını ifade eden Beşik, "Çok güzel bir kar yağışı var. Böyle olunca turistler de kar görmek için bölgemize geliyor, bizim de işlerimiz oluyor. Kar yağışından dolayı çok sevinçliyiz. Umarım bu sene güzel bir sezon geçiririz." diye konuştu.

AA

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ