Synaptics'ten yeni biyometrik motor

Synaptics çok faktörlü füzyon motoru ile mobil cihazlarda parmak izi ve yüz tanıma sistemini bir arada sunuyor. İşte, biyometrik motorunun tüm detayları.

Synaptics'ten yeni biyometrik motor
İlginizi çekebilir

Synaptics, mobil cihazlar için hepsi bir arada parmak izi ve yüz tanımlama sisteminin duyurusunu gerçekleştirdi. İşte akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlar için sunulan yeni çok faktörlü biyometrik motorunun detayları.

Synaptics güvenlik için çok faktörlü füzyon motoru kullanıyor

Synaptics yeni platformunda yüz tanımlama şirketi KeyLemon ile iş birliğine giderken, hem parmak izi hem de yüz tanımlamanın birleşmesi sayesinde, kullanıcılara tercihlerine göre mobil cihazlarında birden fazla kilit açma yolu sunulmuş durumda.

Sunulan yeni çok faktörlü füzyon motoru, iki tür kimlik doğrulama gerekebilecek finansal işlemleri gerçekleştirmek ve diğer hassas bilgilerin kilidini açmak üzere ek bir güvenlik sağlamakta. Yapay zekayı kullanan aldatılamaz bir teknolojiye sahip bu motor, sahte ve gerçek parmakları ayırt etme konusunda iddialı. Yüz tanımlama tarafındaysa göz kırpma ve kafayı hareket etme kontrolü ile yine aldatmaların önüne geçilmeye çalışılıyor.

Doğrulamayı belirlemek için birden fazla biyometrik kimlik doğrulama puanını birleştiren sistem, böylece parmak izi ve yüz faktörlerinin kimlik doğrulama öncesi minimum eşik gereksinimlerini karşılamasıyla genel sistem güvenliğini artırıyor. Füzyon motoru, daha düşük kişisel doğrulama eşikleri hala yüksek güvenlik ile sonuçlansa da kullanılabilirliği artırıyor.

Gelecekte daha fazla biyometrik ve güvenlik faktörlerine odaklı gelişmelere odaklanan Synaptics, bakalım bizleri hangi yeniliklerle buluşturacak?

SDN - ShiftDelete.Net

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ