Saba Melike Belkis Doğar tüm yazıları

Vizyon Tasarımı Danışmanı, Yaşam Enerjisi Rehberi

Size enerji verenler ve enerjinizi tüketenler

Ben kimim?

Yaşamda mutlu, dengeli ve üretken bir birey olmanın temeli kendini tanımakta yatar. 

“Ben kimim?” sorusu zaman zaman zihnimizi kurcalasa da süregelen kimliklerimizin koşturmacası içerisinde unutulur…  Bizler, hayatlarımızı okullarımız ve işlerimizin listesi ile, mezuniyet, evlilik, iş değişikliği tarihleri ile özetler hale geliriz.

Peki, gerçekte kimiz?.. Tüm potansiyellerimizin farkında mıyız?..

Hayatımızın amacı olan mutluluğu tanımlayabiliyor muyuz?..

Beyniniz hangi işletim sistemini kullanıyor?

Hepimiz ilk-ortaokul sıralarında öğrendik, beynimiz sağ ve sol yarımkürelerden oluşur, mantıksal ve yaratıcı fonksiyonlara sahiptir… Buraya kadar çok basit gözüküyor! 

Genellikle insanlar sağ beyni çok az kullanırlar. Oysa ağırlıklı olarak sol beynin kullanılması, beyin gücünü azaltır. En uygunu yaratıcı düşünen sağ lobu ve mantıklı düşünen sol lobu beraberce dengeli bir şekilde kullanmaktır. Bu beyin gücünü oldukça artırır ve kişinin yüksek potansiyeline ulaşmasına yardımcı olur.

Mantıksal ve yaratıcı yaklaşımınız duygusal, dürtüsel, düşünsel ya da mekanik bazlı olabilir. Bunların farklı kombinasyonları, aynı bilgisayarlar gibi, sizin işletim sistemi matriksinizi oluşturur ki bu da ortaya çıkacak farklı enerji tipleri demektir. Yani, her birimiz özgün davranır ve düşünürüz, yine de birbirimizle benzerlikler sergileriz.

Beyniniz hangi işletim sistemini kullanıyorsa buna uygun bir enerjiye sahiptir. Ölçülebilen ve tanımlanabilen bu enerji yaşam amacınızın ipuçlarını içerir. Yaşam amacınızla uyumlu olmanız demek kim olduğunuzu ve ne yapacağınızı bulmanız demektir; tıpkı bir kalemi onlarca farklı işte kullanabileceğiniz ama asıl görevinin yazı yazmak veya resim çizmek olması gibi… Mutlu kalem!

Şimdi gözlemleyin, size enerji verenler ve enerjinizi tüketenler neler? İdeal yaşamınız için doğru bir başlangıç noktası!

Saba Melike Belkıs Doğar - Mistikalem.com

intouchlife@gmail.com

https://intouchcoaching.wordpress.com

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ