Sinema-TV

Sinema-TV

Hayat Tamircisi Hasan Kızıl Fark Yaratanlar'da

Engelli hayvanlara umut olan Hayat Tamircisi Hasan Kızıl'ı konuk edecek Fark Yaratanlar Programı 27 Ocak Pazar günü saat 18.15’te CNN Türk ekranında olacak.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta 4'ü yerli 8 film vizyona girecek

Türk film yapımcıları ile sinema salonu işletmecileri arasında yaşanan kriz çözülmeyi beklerken, bu hafta 4 yerli film vizyona giriyor.

Sinema-TV

Beren Saat'li Göbeklitepe dizisinde oynayacak

Göbekli Tepe Netflix için çekilecek yeni Türk dizisine ilham kaynağı olacak. Fantastik olayların konu edinileceği dizinin başrolünde Beren Saat oynayacak.

Sinema-TV

SİSAY, sinema biletlerinde krizin bitmesini istiyor

Sinema sektöründe çözüm bekleyen sorunlar tartışılırken SİSAY üyeleri İstanbul’da bir durum değerlendirme toplantısı yaptı.

Sinema-TV

Dizi ve sinemanın desteklenmesi teklifi kabul edildi

Destek türlerinde yapılan başvuruları değerlendirmek ve desteklenecek olanları belirlemek üzere destekleme kurulları oluşturulacak

Sinema-TV

Şehit babasını kucağında taşıyan oğul

Çetmili Kara Ali Çavuş ve oğlunun belgeseli çekildi. Kütahya Dumlupınar Şehitliği'ndeki anıta konu olan Çetmili Kara Ali Çavuş ve oğlu Mehmet'in öyküsü filme alındı.

Sinema-TV

RTÜK'ten Modern Family dizisine ceza

RTÜK, "beIN Series HD Comedy" kanalında yayımlanan "Modern Family" dizisine, 2 program durdurma ve idari para cezası verdi.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta 8 film vizyona giriyor

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli, 8 film vizyona girecek.

Sinema-TV

TRT Çocuk Karakter Tasarım Yarışması 2018 sonuçlandı

Genç tasarımcıların TRT Çocuk için hünerlerini sergiledikleri “Karakter Tasarım Yarışması 2018” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Sinema-TV

SİSAY: Sinema salonu işletmecileri geri adım atmalı

SİSAY Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Sezgin, yapımcıların desteklenmemesi halinde, Türkiye film sektörünün çıkmaza girer dedi.