Sinema-TV

Sinema-TV

Distopya'ya Teorik ve Eleştirel Yaklaşımlar tartışılacak

Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Akademi Bölümü’nde “Distopya-Teorik ve Eleştirel Yaklaşımlar” başlıklı dokuz ayrı konuşmacının yer alacağı paneller düzenlecek.

Sinema-TV

Oyuncu Ayberk Pekcan kansere yakalandığını açıkladı

Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Artuk karakterini canlandıran 51 yaşındaki oyuncu Ayberk Pekcan, akciğer kanserine yakalandı.

Sinema-TV

Alec Baldwin film setinde silahla 2 kişiyi vurdu

ABD’li tanınmış aktör Alec Baldwin'in film çekimleri sırasında set ekibinden 2 kişiyi vurduğu silahta gerçek mermi kullanıldığı ortaya çıktı.

Sinema-TV

Usta Sanatçı Kemal Kuruçay vefat etti

TRT'de yayınlanan Seksenler dizisinin setinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan usta oyuncu kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

Sinema-TV

Altın Kelebek 2021 Ödülleri için finalistler belli oldu

Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nin ilk aşamasında halkın oyları ile en yüksek oy sayısına ulaşan her kategorideki finalistler belli oldu.

Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta 1'i yerli 5 yeni film var

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli olmakk üzere 5 yeni film vizyona girecek. İşte vizyondakiler:

Sinema-TV

Boğaziçi Film Festivali 23-30 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacak

Açılışı, Bosnalı yönetmen Danis Tanoviç'in Not So Friendly Neighbourhood Affair filmiyle yapacak 9. Boğaziçi Film Festivali'nde Altın Yunus ödülü için 10 film yarışacak.

Sinema-TV

Oyuncularının gözünden Doctor Who Flux

Yayınlanan yeni fragmanla birlikte açıklanan Doctor Who dizisinin 13. sezonunda yer alacak oyuncular, dizi hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Sinema-TV

Engelsiz Filmler Festivali'nde ödüller açıklandı

11- 17 Ekim tarihleri arasında, Ankara’da fiziksel, haricinde çevrim içi düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali'de Ulusal Uzun Film Yarışması ve Kısa Film Yarışması’nın ödülleri açıklandı.

Sinema-TV

2021 Crossroads Ödülleri verildi

1-14 Ekim tarihlerinde finalist film gösterimleri tamamlanan 15. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali, 17 Ekim Pazar akşamı gerçekleşen Ödül Töreni ve Gala Gecesi ile sona erdi.