Sabah erken kalkan UFO görüyor!

Art arda paylaşılan UFO görüntüleri, sosyal medyayı salladı. “Uzaylı istilası” söylentileri ve fotoğrafların kısa süre sonra fotomontaj olduğu ortaya çıktı

Sabah erken kalkan UFO görüyor!
İlginizi çekebilir

Türkiye’de UFO istilası fos çıktı!

Sosyal medyada pazar günü Türkiye'nin birçok farklı ilinden paylaşılan UFO görüntüleri büyük yankı buldu. #ufoattacktoturkey etiketi altında Türkiye'ye uzaylı istilası olduğu söylentisi yayılırken, paylaşılan görüntülerin fotomontaj olduğu ortaya çıktı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da pazar gecesi birçok hesap, UFO istilası ile ilgili fotoğraflar paylaşarak Türkiye'ye uzaylıların saldırdığı söylentisini yaydı.

İstanbul, Erzurum, Ankara, Eskişehir, Antalya gibi birçok şehirden paylaşılan, gökyüzünde UFO olduğunu gösteren görüntüler, sosyal medyada büyük dikkat çekti ve kısa sürede gündemin birinci sırasına geldi. İlerleyen saatlerde görüntülerin fotomontaj olduğu ortaya çıkarken, UFO istilası söylentisini bir grup gencin sosyal medyayı trollemek (ilgi çekmek) için yaptığı ortaya çıktı.

YAĞMURDAN KAÇARKEN

Binlerce tweet atılmasına neden olan söylentiye Cem Yılmaz da katılırken, kullanıcılar ayrıca yağmurdan kaçan insanların görüntülerini uzaylı istilasına karşı "Vatandaşların tepkisi" olarak paylaştı. #UFOattackoTurkey etiketiyle ilk görüntüyü paylaşan üniversite öğrencisi Muhammet Dadak (22), olayı manipüle edenlerin olduğunu söyleyerek, "Ben pencereden baktığım bir sırada gökte olağan olmayan noktalar gördüm ve paylaştım. Benden sonra benzer şeyi gördüğünü söyleyen kişiler başka şeyler de paylaşmış ama onlar gerçek mi yoksa geyik mi bilmiyorum" dedi.

DÜNYANIN DA TÜRKİYE'DEN FARKI YOK!

Sosyal medyada son günlerde en çok tartışılan konulardan biri de uzaylıların çok yakınımızda olduğu. NASA’nın uzaydan yapılan canlı yayınında ufo görüldüğünün iddia edilmesi ortalığı karıştırdı. Sanal ortamdaki troller de bu fırsatı değerlendirmeyi ihmal etmedi.

İşte Dünya'daki UFO trolleri:

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), uzay ve ufo meraklılarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Sık sık rastladığımız NASA'nın ufo görüntüleri ile ilgili iddialara bir yenisi daha eklendi. NASA'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan yaptığı canlı yayının bir UFO'nun ortaya çıkmasıyla anında kesildiği ileri sürüldü. NASA'dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmaması da akıllarda soru işareti bıraktı. Bu olay gizemini korurken, sosyal medyanın gücü de bir kez daha devreye girdi. Milyonlarca insan bu görüntüleri paylaşırken, insanları kandırmak isteyen "Trol" kullanıcılar da bu durumu iyi değerlendirdi.

Canlı yayında UFO iddiası!

Şimdiye kadar dünyamızın birçok güzel fotoğrafını çeken ve uzay araştırmaları noktasında kilit bir yer olan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS), aynı zamanda kendi dünya turu sırasında sürekli canlı yayın da sağlıyor. YouTube'da kanalı bulunan ColdPyro tarafından yüklenen ve Uluslararası Uzay İstasyonu'nun kanalından alınan görüntülerde, Dünya'nın bulunduğu ufkun hemen üzerinde karanlıktan beyaz bir objenin hızla geçtiği görülüyor. Bu geçişin ardından yayın donuyor ve ekranda teknik sorunlardan ötürü "lütfen bekleyin" temalı bir açıklama çıkıyor.

NASA'dan açıklama yokmuş!

Geçtiğimiz aylar ve yıllarda bu tarz durumlar birkaç kere yaşanmış ve "Tanımlanamayan Uçan Cisim" anlamına gelen UFO, bu videodaki beyazlığa da karşılık geliyormuş. "Şimdilik konu hakkında sessizliğini koruyan NASA'dan önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor." ifadesi de işin tuzun biberi! NASA her iddiaya açıklama yapacak olsaydı, uzay keşiflerinin yüzde 50'sine ayıracak zamanı kalmazdı!

İSVİÇRE KÖPEĞİNE TEKNOLOJİ DESTEĞİ

Oysa UFO diye yutturulan dronların faydalı işlerde kullanımı da söz konusu:  Her yıl 3 bin insanın karlı dağlarda kaybolduğu İsviçre'de, arama kurtarma köpeklerine büyük sevgi besleniyor.
Rescue Dogs isimlerinden adını alan Redog organizasyonu, bu akıllı köpekleri eğitiyor ve İsviçre dağlarında insanların hayatlarını kurtarmaya gönderiyor. Ancak yine de köpeklerin koku yeteneğinin bir sınırı var ve kazazedeler çok uzaktaysa ya da rüzgar ters esiyorsa, kayıp kişilere ulaşmak zorlaşıyordu. Redog organizasyonu şimdi kazazedeleri aramak için termal kameralarla donanmış özel drone'lar kullanacaklarını açıkladı. Bu drone'lar sayesinde, kayıp kişilerin izleri daha kolay bulunacak.

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ