Nokia'nın sır gibi sakladığı yeni telefonu

Nokia'nın son teknolojilerle donatılmış Android'li amiral gemisi Nokia P, ortaya çıktı. Öte yandan Nokia Z2 Plus performans testinde göründü

 Nokia'nın sır gibi sakladığı yeni telefonu
İlginizi çekebilir

Finlandiyalı şirket HMD, geçtiğimiz günlerde Nokia markalı ilk cep telefonunu satışa sunmuştu. 27 Şubat'ta düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi 2017'de (MWC 2017) akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanan firmanın amiral gemisi önceden internete sızdırıldı.

Weibo üzerinde ortaya çıkan görüntüde akıllı telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı belli oluyor. Nokia P adını taşıyacağı söylenen cihazın Snapdragon 835 yonga seti, 6 GB RAM ve Zeiss lens destekli 23 MP kamera ve Quad HD çözünürlükte bir ekrana sahip olacağı söyleniyor.

Nokia'nın başlangıçta Mobil Dünya Kongresi'nde daha düşük özellikli modellerini tanıtacağı, ardından ise daha yüksek özellikli amiral gemisi akıllı telefonlarını duyuracağı söyleniyor. 

Nokia C1 modelinin ardından şimdi de Nokia Z2 Plus modeli ortaya çıktı. Nokia'nın tepe modeli olan Z2 Plus'ın Geekbench performans testleri ortaya çıktı.

Nokia C1 modelinden sonra şimdi de Nokia Z2 Plus adlı bir modelin kasa görüntüsü ve Geekbench performans testi ortaya çıktı.

Nokia Z2 Plus teknik özellikleri

Nokia Z2 Plus Geekbench ekran görüntüsü, telefonun bazı teknik özelliklerimi ortaya çıkartıyor. 1.77 Ghz frekans hızında çalışan Snapdragon 820 işlemciye yer verilen telefonda, 4 GB RAM ve Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi karşımıza çıkıyor.

Telefonun teknik detayları ve Geekbench skorları ise cihazın üst düzey modellerden biri olacağını işaret ediyor. Tek çekirdek skoru 2156 olan telefon, çoklu çekirdek testinden ise 5217 puan alıyor. Telefonun için yayınlanan kasa görüntüleri de tasarım hakkında az da olsa bilgi veriyor. 

Nokia'nın bu modeli öncelikle Çin pazarında satışa sunulacak. Global pazardaki satış dönemi ise henüz belli değil.

Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ