Ferda Ercan Uyulan tüm yazıları

Okültizm Uzmanı

Miraç; varlıklardan Hakk’a bir gidiştir.

MİRAC KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN. BUGÜN AY PERIHELION'DA (GÜNBERİ)

15 Mayıs 2015 Cuma, Hicri 1436, Receb ayının 27.nci gecesi olan Mirac gecesine girerken. Ay, 366,024 kilometre ile Dünya'ya en yakın noktasında.

Mirac için Süleyman Çelebi, Mevlidinde şöyle der; ''Öyle bir alem ki, orada yer, gök ve mekan yok. O yer ne dolu, ne de boş. Akıl bu hali anlayamaz, çözemez. Allah, ona, nicelik ve nitelikten öte bir lütufla cemalini gösterdi. Harf ve ses olmaksızın, Muhammed Mustafa ile (S.A.V) şüphesiz konuştu..

Secdesinde ve tefekküründe iken, her kul, miracın eşiğine yüz sürüp, nuru talep edebilir.

“Kulunu (Muhammed) bir gece, Mescid-i Haram’dan kendisine bazı ayetlerimizi göstermek için, etrafını mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah, her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilen, hakkıyla görendir.” (İsra, 1)

Bu büyük buluşma; Hz. Muhammed'in (S.A.V), gece yürüyüşü İsra ile, Kudüs'ten, İlahi katlara uzanan seyridir. O, İnsan'ı temsil ederek, Alllah’a tüm varlıkların ibadetleri ile hitap vermiştir.

Hepsinin tesbihatını ise, topluca arz etmiştir. Böylece, Miraç; varlıklardan Hakk’a bir gidiştir.

Miraç Kandili; ilimde kibirden, inançta gafletten, mana ve özden uzak olan imandan korunmaya aracı, rahmete, birliğe ve huzura vesile olsun.

Ferda Ercan Uyulan / mistikalem.com

www.facebook.com/okultizmveenerji

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ