'Geleceğe Dönüş' için biletiniz hazır mı?

21 Aralık 2020 Pazartesi
'Geleceğe Dönüş' için biletiniz hazır mı?
'Geleceğe Dönüş' için biletiniz hazır mı?

Yunan mitolojisindeki ismi ile Zeus(Jüpiter), Kronos (Satürn) un oğlu, Kabala öğretisinde hayat ağacının “Hesed” küresini yöneten; “affetme-şefkat-genişleme-yayılma” prensini temsil eden, gökyüzünün en cömert ışığı Jüpiter, evrensel kardeşliğin, evrensel aklın ve sezgisel farkındalığın simgesi füturist Kova burcunun zemininde umutlarımızı büyütmek, ideallerimizi genişletmek, yeni bir uygarlığın var olması için gerekli olan kabulleniş ve şefkat enerjilerini kainatın dört bir yanına yayılması adına ilerlemeye başlıyor!

Yepyeni sosyal bağlar kuracağımız, kendi inanç-felsefe doğamızda idealist değişimler deneyimleyeceğimiz, dolayısı ile uzay ve genetik bilimleri başta olmak üzere, eğitim-hukuk-teknoloji alanlarında idealist değişimler gerçekleştirmeye başlıyoruz. Yeni uygarlığımızı yaratırken ‘şefkatle bağ kurmak’ en önemli yakıtımız oluyor.

21 Aralık tarihinde Jüpiter ve Satürn Kova Burcu’nda birleşti, bu birleşimi özetlediği görüşünde olduğum Paramahansa Yogananda nın sözleri şöyle: ”Doğum anında, gökyüzünde çarpıcı ve süslü bir şekilde mesaj kaderi-geçmişteki iyi veya kötü hareketlerin neticelerini-vurgulamak için değil, insanda kendi evrensel esaretinden kurtulma iradesini uyandırmak içindir. İnsan, yapmış olduklarını geri alabilir. Şu anda hayatında hüküm sürmekte olan etkilerin sebeplerini, geçmişte herhangi bir şekilde harekete geçiren, yine kişinin kendisinden başkası değildir. İnsan her türlü sınırlamanın üstesinden gelebilir çünkü ilk başta, bu sınırlamaları, kendi hareketleri ile bizzat yaratmıştır ve ikinci olarak da gezegensel baskılardan etkilenmeyen ruhsal kaynaklara sahiptir.” (Yogananda, P. (2008). Bir Yogi’nin Otobiyografisi.,syf:167-168., Klan Yayınları, İst.)

Yolculuğunuza minnettar olun çünkü o tamamen size ait.” der La Rochefaucauld

Karanlığın en yoğun olduğu an, ışığın en yüksek oktavda ışıdığı andır.

Bugün 21 Aralık 2020; Kuzey Yarım Kürede ‘kış’ mevsimi başladı. Yaşam döngüsünün çarkı ‘şimdi başka şeyler söyle” diyerek yenilenme motivasyonu ile sebatla yeni, özgün, eşitlikçi bir döngüde büyümeyi genişlemeyi ve derinleşmeyi işaret ediyor!

2021 yılının mantrası: “Az her zaman en çoktur !”

Bugün, Öz yaşam kaynağımız, tek ışık Güneş; Oğlak burcunun disiplinli, dayanıklı, sistematik, hırslı, sebatkar, doğasında sorumluluk bilincinin derin anlayışı ile ilerlemeye başladı. (13:02 itibari ile)

Kozmik hafızamız Ay 13.24 itibari ile ışık aktarma sürecine mola verdi (boşlukta ilerlemeye başlıyor 22 Aralık 01:32’ye değin) Boşluk; ölümü çağrıştırır. Ölüm; yenilenme sürecidir. Muhteşem Birleşim (Jüpiter&Satürn birleşimi) bugün 21:20’da Ay boşlukta iken tezahür ediyor! Yaşamın özündeki her döngüde yenilenme süreci idealist bir devrim ile başlıyor! ‘Evrensel Kardeşlik Çağı” na adım atıyoruz. Geleceğe, sezgisel farkındalığın bağımsız bilinci ile dönüyoruz.

Ayrıca Kova burcunun Antisya burcunun Akrep olduğunu hatırlamak faydalı olacaktır. Yıl boyunca, Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin Kova nın özgün, eşitlikçi doğasında ilerler iken ışıklarını; Akrep burcunun tutkulu dönüşüm gücünü, sürekli yenilenmeyi simgeleyen duygusal ve sezgisel boyuttaki derin zeminine yansıtacaklarını da akılda tutmak işlevsel olacaktır.

Unutmayın Pyotr D. Ouspensky'nin deyimi ile; ”Hayatımız, bizi hiçbir yere götürmediğini anladığımız anda bir anlam kazanmaya başlar.” 

Uzman Psikolog Özge Genlik
Vesta77 Psikolojik Dönüşüm ve Yaşam Akademisinin Kurucusu
www.vestaakademi.com

https://vesta77akademi.blogspot.com

http://oozgegenlik.blog