Jyotishi Dr. Lale Dinç tüm yazıları

Jyotishi, astrovedik uzmanı

Karmik Aşk İlişkileri

AŞK YILDIZLARDA...

İster ilk bakışta, ister 3 ayda olsun aşk, vedik astroloji yorum ve uyum karşılaştırmalarında büyük önem taşır.

Aşk gezegeni  Venüs’tür... İkili ilişkilerde aşkın ömrü ve uyumluluğu için önce Venüs’ün yerleşimine bakılır.

İlk bakışta AŞK manası kişilere göre değişiyor. Fiziksel çekimden tutun da, çok daha derin ilişkilere adım atmak isteği aşk olarak adlandırılıyor. Mevlana’mızın Aşk’a bakışı ise hayli derin: “Tapımızda ( yolumuzda ) riyazat yok; burada hep lutuf var, bağış var. Hep sevgi, hep gönül alış, hep aşk, hep huzur var burada.”

Aşk genelde ilk bakışla başlar ve zamanla, şartlara göre gelişir. Bazen tek taraflı çekimler vardır ve ilişkide bu durum hep böyle kalır. Aşk ilişkisi, diğer tarafın bu çekime cevap verip vermemesiyle de yol alır. Fakat hiçbirisi , Venüs’ün etki alanı kadar kuvvetli değildir.

Venüs daha başlangıçta büyük rol alır. Sonra gidişatta ve sonda bile önemlidir. Çünkü kişilerin geçmiş yaşamlarndan bugüne kadar getirdiği karmik nedenler de aşkı yönlendirir. Birisini delilerce sevmek, onu arzu etmek ve bunun nedenini bulamamak hali sıkça yaşanır..

Karmik ilişkilerde nedenseliği düşünürsek, bunun birkaç hali olabilir.

Diyelim ki  bir insan geçmiş yaşamında bir başkasını sevdi , ötekisi de onu çok sevdi ama bazı şartlar nedeniyle kavuşamadılar.Ruhlarındaki bu güçlü duygu , tatmin oluncaya kadar diğer yaşamlarına taşınır.İnsanlar saece bu güçlü aşk arzusu nedenle , eşlerini bulabilmek üzere defalarca dünyaya gelebilirler.Ya da aşk duygularıyla yapılan iyi-kötü davranışları telafi etmek üzere de tekrar doğabilirler.

Karmik güçlü istek ve aşk duygularını taşımakta olan ruhlarda belirli gezegen dizilimleri vardır.Venüs burada en büyük rolü oynar.Birbirini kaybedip tekrar bulanların haritalarında pozitif yerleşmiş Venüs , ruhların birbirlerini hemen tanımalarını sağlar.Artık bu kez onları hiçbirşey durduramaz.

Diyelim ki , daha önceki yaşamda bir aşk ilişkisi vardı ve bitti.Kişiler yaşamlarının sonuna kadar bu aşkı mutlu mutlu yaşadılar.Her ikisi de bu yaşamı tek tek terk ettiklerinde, belki de hayatlarındaki en güzel şey olan AŞK’ın varlığını ruhlarında daima korumak istediler.Bir sonraki yaşamlarında,bu güçlü aşk haliyle tekrar bir araya geldiklerinde , bir öncekinden çok daha yüce bir beraberlik yaşarlar.. Bu duruma ruh eşliliği de diyebiliriz.

Üçüncü bir durum ise, bir kişi diğerini çok sevdi , ama diğerinden hiç yanıt alamadı.Çok seven kişi aşk izleri ile dünyayı terk etti ve yeniden doğduğunda, bu izlerle tekrar eşini aramaya koyuldu.. Birbirlerini bulduklarında , ikinci belki ona cevap verdi, ya da veremedi.Aşık olan kişi belki , taşıdığı bu çok güçlü aşk izleri nedeniyle, her yeniden dünyaya geldiğinde şu ya da bu şekilde diğerinin peşini bırakmayacaktır.

Aşk ilişkilerinde pek çok duruş oluyor böylece. Özellikle karmik ilişkilerde Venüs ya da Shukra’nın önemi çok büyük.

Bir haritada iyi yerleşmiş Venüs, sadece aşk ve evlilik hayatına değil, kişinin tüm ilişkilerine sağlıklı bakış getiriyor.

Vedik astroloji bilgilerine göre özellikle 4'ncü eve yerleşmiş iyi görünüm alan Venüs, kişinin yaşamındaki tüm alanlara barış huzur bereket ve aşk getiriyor.. Ayrıca diğer köşe evlere  7-10'ncu evler ve üçgen evlere yerleşim 1-5-9'ncu evler ile pek çok güzelliği veriyor.

3-6-8'nci evlerde Venüs yerleşimi bu huzuru aşk manasında bozuyor.Ancak lüks ve maddi getirilere yardımcı oluyor.

Venüs, Terazi ve Boğa burcunu yönettiğinden, bu burçlarda yerleşimi , ya da yükselen burcu Terazi ve Boğa olanlarda hayli iyicil.

Haritalarında iyicil yerleşimi olanlar , Venüs MahaDasha dönemlerinde de aşk ve evlilik, karmik ilişkiler yaşamak konusunda daha şanslı görünüyorlar.

Arzu ettiğiniz biçimde , sizin için aslolan aşk tipi her ne ise, bol bol yaşamanızı diliyorum bu hayatınızda.

Ben diledim OLDU.

Jyotishi Dr. Lale Dinç - Mistikalem.com
info@astrovedik.com /
http://astrovedik.blogspot.ae/

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ