Ferda Ercan Uyulan tüm yazıları

Okültizm Uzmanı

Güneş Lekesinin biyolojik ve ruhsal etkileri

DEV GÜNEŞ LEKESİ AR2529 (13-19 NİSAN 2016)
BİYOLOJİK VE RUHSAL ETKİLER. 
 

Güneş 11 yıllık periyodik güneş döngüsünün sonlarına yaklaşırken, Güneş rüzgar akımının Dünya'nın manyetik alanını etkilemesi bekleniyor.

13 Nisan günü, G1 sınıfı jeomanyetik fırtınaların negatif polaritesi yoğun. Bu dev Güneş lekesinin büyüklüğü hafta sonunda iki katına ve çıkacak ve dev nokta, artık amatör gökbilimciler tarafından fotoğraflanabilecek.

Dev leke, açılan bir göz gibi Dünya'ya doğru dönerken, koronal kütle atımı ve auroralar gerçekleşecek.  AR2529,  güçlü patlamalar için enerji barındıran, kararsız "beta-gama delta" manyetik alanına sahip. Jeomanyetik koşullar, Dünya'ya doğru gelişmiş bir Güneş rüzgar akımı gönderirken,  yüksek enlemlerde şiddetli bir Aurora aktivitesi gelişecek. Güneş’te son 10 yılda görülen en büyük güneş lekesi, büyük bir patlamaya ve birkaç saniyede yoğun enerji çıkışına neden olabilir. Bu enerji, Dünya’da şimdiye dek kullanılmış toplam enerjiyi geçebilecek.

Her 11 yılda bir, Güneş’in yüzeyinden yükselen yoğun manyetik alanlarla oluşan lekeler büyüyor.  Böyle bir aktif devirde, içine birçok Dünya sığabilecek devasa leke; oluşturacağı korona ile, şimdiden ölçülemeyen bir patlama potansiyelidir.

Güneş parlaması ve Güneş fırtınaları, insanları, biyolojik anlamda, bazı rahatsızlık biçimleri ile karşılaştırabilir. Ayrıca, depremler, volkanik aktiviteler, kasırgalar da, yoğun güneş aktiviteleri sonrası oluşabilir.

İnsanın psiko-fizyolojisi ve sinir sistemi zaman zaman olaydan etkilenir. Anlık unutmalar, konuşurken kelime anımsamama, çarpıntı, bulantı, endişe, baş dönmesi, gerginlik, aşırı enerjik ya da bitkin olma hali,  gözlemlenebilir. Vakit daha hızlı geçiyor gibi gelir, uykusuzluk veya gri renkli rüyalar, keder, deprem hissi, iç kulak sorunları, migren, alerjik hapşırma, bedende ısı hissi, görme bulanıklığı, ağızda kuruma, susuzluk hissi de dinlenmeye olan gereksinimi arttırır.

Vücut ağrısını azaltmak için kollar çapraz yatılabilir. Magnezyum, B vitaminleri, ile, Portakal, Gül, Papatya, içecek, yiyecek ve koku halinde kullanılabilir. Kafein azaltılmalı ve su alımı çoğaltılmalıdır.

Ferda Ercan Uyulan - Mistikalem.com
www.facebook.com/okultizmveenerji

Yazarın diğer yazıları
Tüm yorumlar
BURÇ YORUMLARI
NAMAZ VAKİTLERİ