Şirket

UCB Pharma’da Emre Göllü ve Emrah Arslan yeni görev

Dr. Emre Göllü Yerleşik Ürünler Bölümü Direktörlüğüne, Emrah Arslan ise Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Finans ve İş Destek Hizmetleri Direktörü pozisyonuna atandı.

UCB Pharma’da Emre Göllü ve Emrah Arslan yeni görev

Nöroloji ve İmmünoloji alanlarında hizmet veren Hastala UCB Pharma’da 2007 yılından bu yana çalışan Dr. Emre Göllü Yerleşik Ürünler Bölümü Direktörlüğü görevine getirildi. Dr. Göllü, yeni görevi ile yerleşik ürünler gamının tüm ticari, teknik ve operasyonel süreçleriyle ilgili stratejik iş birliklerinin yönetiminden sorumlu olacak.

2016 yılından itibaren UCB Pharma’da Kıdemli Finansal Planlama Müdürü olarak çalışan Emrah Arslan ise Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Finans ve İş Destek Hizmetleri Direktörü pozisyonuna atandı. Arslan yeni görevinde Finans, İnsan Kaynakları, Operasyonel Mükemmeliyet ve Satınalma’dan sorumlu olacak.

Dr. Emre Göllü kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Emre Göllü, yüksek lisans eğitimini İTÜ’de kimya mühendisliği ve işletme üzerine tamamladı. Okan Üniversitesi’nde doktora eğitimi alan Dr. Göllü tez çalışmasını ilaç sektöründe firmaların tedarik zincirleri ve iş performansları ilişkisi üzerine yaptı. Operasyon ve tedarik zinciri yönetimi ile spor yönetimi alanlarında akademik çalışmalarını sürdüren Dr. Emre Göllü, kariyerine 18 yıldır ilaç sektöründe devam ediyor. Çokuluslu firmalarda elde ettiği deneyim sayesinde Dr. Göllü; teknik operasyonlar, tedarik zinciri yönetimi, kalite yönetimi, teknoloji transferleri başta olmak üzere proje yönetimi ve stratejik iş birlikleri yönetimi gibi alanlarda sahip olduğu bilgi ve birikim ile öne çıkıyor.

Emrah Arslan kimdir?

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Ekonomi Bölümü’nü ve sonrasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi Yüksek Lisans programını bitiren Emrah Arslan kariyerine 2006 yılında Deloitte’ta başladı. Ardından ING Emeklilik’te bütçe ve raporlama alanında çalışan Arslan, 2010 yılından beri UCB Pharma bünyesinde önemli görev ve projelerde yer almaktadır.

Yorumlar