Ekonomi

Ekonomi

Türk-İş asgari ücret talebini açıkladı

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, asgari ücretin 2018 yılında net bin 893 lira olmasını talep ettiklerini bildirdi.

Alışveriş

lastik satın alırken neye bakılmalı?

Michelin'den yapılan açıklamada, lastik satın alırken yılına değil, saklanma koşullarına bakılması gerektiği belirtildi.

Alışveriş

Bosch'tan enerji tasarrufu önerileri

Bulaşık makineleri bir yıkamada ortalama 10-14 litre su kullanmalı. Fırın çalışırken kapağı sık sık açıp kapatmak, daha çok enerji harcanmasına sebep olur.

Alışveriş

Kasaya giren 5 liradan 1 lirası AVM kirasına gidiyor

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, alışveriş merkezlerinde dükkan kiralarının cirolara oranının yüzde 20'lere dayandığını belirtti.

Ekonomi

Mesire Yönetmeliği'nde değişiklik

Orman Genel Müdürlüğünün Mesire Yerleri Yönetmeliği'ne eklenen geçici madde ile işletmeciler, işlettikleri mesire yerlerini sözleşme ve mevzuattan doğan yükümlülüklerini yerine getirdikleri takdirde pazarlık usulüyle...

Ekonomi

Yeni istihdam teşviklerinde neler var?

Yeni istihdam teşviklerinin detayları belli oldu. Milli İstihdam Seferberliği"nin ikinci fazı kapsamındaki teşvikler, kadınlar, gençler ve engellilere yönelik birçok yeni düzenlemeyi içeriyor.

Alışveriş

Hangi marka otomobil hangi kampanya ile satılıyor?

Otomotiv kampanyalarında faizsiz kredi rekabeti rekabeti yaşanıyor.

Ekonomi

Kanal İstanbul havzasındaki ev fiyatları yükseldi

Kanal İstanbul Projesi güzergahındaki Arnavutköy, Avcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece’de konut fiyatları 4 yılda yüzde 33,9 ila yüzde 63,5 arasında arttı.

Ekonomi

Süper Loto 14 Aralık çekiliş sonuçları

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı. İşte 530'uncu hafta çekilişinde talihlileri belirleyen numaralar, devredilen ve kazanılan ikramiye miktarları:

Ekonomi

Halil Korkmaz'dan ülke markamıza hizmet önerileri

İnsanlar neden belirli bir ülkede yaşamak, taşınmak, o ülkeyi ziyaret etmek, ya da orada yatırım yapmak, iş kurmak ister?