Eğitim

Eğitim

Okullarda öğretmen doluluk oranı yüzde 90'ı geçti

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) verilerine göre, Türkiye genelinde öğretmen doluluk oranları ortalaması yüzde 90'ın üzerine çıktı.

Eğitim

Ünlüler eğitime destek için yarıştı

Yakamoz Eğitim ve Yardımlaşma Derneği 10. Geleneksel Yılbaşı Kermesi'ni gerçekleştirdi. Aslı Şen, Eda Kosif, Melda Aksu, Pınar Altuğ, Zeynep Yılmaz gibi cemiyet ve magazin dünyasından isimler stand açara eğitime...

Eğitim

İTÜ, dünyanın en yeşil 100 üniversitesi arasında

İstanbul Teknik Üniversitesi, uluslararası sürdürülebilirlik ve çevre bilinci platformu Green Metric (Yeşil Ölçüm) sıralamasında, 619 üniversite arasında 77'inci sırada yer aldı ve listede ilk 100'e giren tek Türk...

Eğitim

Açıköğretim öğrencileri dijital imza atacak

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bürolarında kağıt israfını önlemek için öğrencilere dijital imza kolaylığı sağlandı.

Eğitim

Fenerbahçe Üniversitesine bağış kampanyası

Üniversitenin 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci kabul ederek öğretime başlayacak.

Eğitim

Sultanbeyli Belediyesi 8 Yılda 34 Okul yaptırdı

Sultanbeyli’de 2009 öncesi 37 okul eğitim faaliyetlerine devam ederken bu sayıya 2009’dan sonra 34 okul daha eklendi ve toplamda 71 okul eğitim hayatına devam ediyor.

Eğitim

Boş kalan kontenjanlara 534 ek öğretmen atandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 20 bin öğretmen ataması sonrasında herhangi nedenle boş kalan kadrolara 534 öğretmen ataması yapıldı.

Eğitim

YEKÜV 25. Yılını kutladı

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmayı ve bu alanda sorunların çözümüne katkı sunmayı amaçlayan YEKÜV 25. Kuruluş yıldönümünü İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenlenen Gala Yemeği’yle kutladı.

Eğitim

İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü başvuruları başladı

Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü için başvuru süreci başladı.

Eğitim

YKS'de sorulabilecek örnek sorular yayımlandı

Üniversiteye girişte uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumuna ilişkin örnek soru kitapçığına ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılabilecek.