afyonkarahisar

Turizm

Frig Fotofest Festivaline 600 fotoğrafçı bekleniyor

Afyonkarahisar'da 15-16 Haziran'da düzenlenecek 2. Uluslararası Frig Fotofest Festivaline Azerbaycan, İran, Rusya ve Türkiye'den 600 cviarında fotoğrafçı katılacak

Yaşam

Eber sarısı bitkisini koparan 60 bin TL ceza ödeyecek

Koruma altındaki otsu ve yıllık çalı formundaki Eber sarısı bitkisine zarar verenlere ve koparanlara cezai işlem uygulanıyor.

Kültür Sanat

Afyonkarahisar'da 18. Klasik Müzik Festivali başladı

Hüseyin Başkadem'in genel sanat yönetmenliğini üstlendiği, 18. Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali müzikseverlerle buluştu.

Kültür Sanat

Dünyadaki en sağlam Amazonlar Lahdi

Üzerinde Grek askerleri ile Amazon kadın savaşçıların mücadelesini anlatan Amazonlar lahdi, Kütahya Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor.

Turizm

Afyonkarahisar termal turizm denince akla ilk yer

Afyonkarahisar, 5 yıldızlı termal tesisleri, tarihi ve doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri ile kış turizminin gözde merkezlerinden biri olarak dikkati çekiyor.

Yurt

Kuruyan Eber gölünde damla su kalmadı

Eber Gölü tamamen kurudu

Yaşam

Siyez buğdayı 3000 yıl sonra Frigya'da üretildi

Eskişehir, Ankara, Kütahya ile Afyonkarahisar arasındaki Frig Vadisi'nde 3 bin yıl önce üretilen siyez buğdayı, Afyonkarahisar İhsaniye Kaymakamlığı projesiyle yeniden üretildi.

Yaşam

Ayı Gülü koparana 48 bin lira ceza veriliyor

Afyonkarahisar’ın Kirsa Vadisi'nde "Ayı Gülü" ve "Kızıl Lale" olarak adlandırılan, koruma altındaki "Paeonia Officinalis" çiçeğini koparana 48 bin 600 lira ceza kesiliyor.

Kültür Sanat

Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali 2 Nisanda başlıyor

Bu yıl, Afyon ve Prag arasındaki sanat birliğinin 13’üncü yılını kutlayan festival, İngiltere, Belgrad’a ve Fransa’dan da pek çok ünlü sanatçıyı ağırlayacak.